Hat percet bírunk ki a mobilunk nélkül

MTI
2013. február 12. 12:03

Hat percnél tovább nem hagyja "magára" készülékét a mobiltelefonok átlagos használója, és naponta 150-szer ellenőrzi, hogy kapott-e üzenetet vagy hívást - derült ki a Nokia finn telefongyártó cég által megrendelt tanulmányból.

Sokan a készülékükkel fekszenek és kelnek, mivel ébresztőórának is azt használják. Ami a hívásokat illeti, azokból átlagosan napi 22 akad, részben kezdeményezett, részben fogadott, részben pedig nem fogadott. Üzenetből 23 a napi átlag.

Mindemellett a játszadozás, a fényképezés, a hangjelzések dallamának megváltoztatása, a telefon töltése mind azzal jár, hogy az ember a mobiljára pillant. Mindezekből adódik össze a napi 150 ellenőrzés - adta hírül a Daily Mail című brit lap.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?