Neelie Kroes, az Európai Bizottság versenypolitikai biztosa arra hívta fel a gyógyszeriparban tevékenykedők figyelmét, hogy hamarosan újabb trösztellenes vizsgálatokra számíthatnak a következő hónapokban.
Mint ismeretes, idén az Európai Bizottság vizsgálatot indított a gyógyszerágazatban, megállapítva, hogy generikus gyógyszerek késve jutnak a piacra, és csökken a forgalomba hozott gyógyszerújdonságok száma. Ennek egyik oka a vállalatok magatartása, de a szabályozórendszer hiányosságai is szerepet játszhatnak a problémákban.
Persze a gyógyszergyártók cáfolják, hogy ők hátráltatnák a generikus gyógyszerek piaci elterjedését, ezért az EU most azt tervezi, hogy külön vizsgálatot indít az originális és generikus gyógyszerek gyártói közötti szerződések ellenőrzésére.
A szabadalmi idő lejárta után az adott hatóanyagot tartalmazó gyógyszerkészítményeket már más gyártók is előállíthatják és forgalmazhatják, melyek átlagosan 40 százalékkal olcsóbbak a korábban szabadalommal védett originális gyógyszereknél.
Egy 2008-as, Európai szintű felmérés szerint azonban az originális (új fejlesztésű) gyógyszerekre vonatkozó szabadalmi idő lejárta után a fogyasztóknak még átlagosan 7 hónapot kell várniuk arra, hogy a generikus gyógyszerek hozzáférhetővé váljanak a piacon. Ha a szabadalmi idő lejártát követően a generikus változatok azonnal hozzáférhetővé válnának, a fogyasztók gyógyszerköltségei további 20%-kal csökkennének.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1,5 millió forintot igényelnél, 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 929 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 958 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Tavaly egyébként közel 2,3 milliárd euró bírságot szabott ki az EU kartell ügyekben, idén pedig már az 1,2 milliárdot is túllépte a kivetett összeg. A versenykorlátozó megállapodások miatt a fogyasztók átlagosan 10 százalékkal magasabb árat fizetnek az adott termékért.

Vakteszten győzött a Lidl sajátmárkás pezsgője: inkább ezt vedd fillérekért, mint a Moët & Chandon-t
Több mint 2500 fős vakteszt hozott meglepő eredményt. Nem véletlen, hogy a sajátmárkás termékek ennyire nagy népszerűségnek örvendenek Magyarországon.

Ez most komoly, tényleg 40000 forintot ér ez az 1000 forintos bankjegy? Bárki fiókjában lapulhat egy
Ma már a modern, új pénzeknek is igen komoly gyűjtőtábora van Magyarországon.
A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Golovin Vlagyimir elárulta, mire készül a súlyos vereség után
- Egy orosz propagandista az új Osztrák-Magyar Monarchiáról fantáziált
- Navracsics Tibor fontos megállapítást tett az uniós pénzekről
- Megtörtént a fontos bejelentés Paks 2-ről
- Egyeztetni hívták Franciaországba Orbán Viktort - megvan, mikor lesz a tárgyalás
- Postán küldte a gyógyszernek mondott potencianövelőket, börtön lehet a vége
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


