Gáz helyett az áram fog drágulni

Pénzcentrum
2008. november 26. 08:45

Január elsejétől 3,5 százalékos áramár-emelkedés várható az egyetemes piacon, ami a lakosságot is magában foglalja - írja a Népszabadság.

A Népszabadság tegnapi kerekasztal-beszélgetésén a hazai energiapiac meghatározó szereplői vettek részt. Az itt felszólaló Magyar Energia Hivatal (MEH) elnöke jelentette be a jövőre tervezett áramár-emelést, amit a rendszerhasználati díj emelkedése indokol.

Ugyanakkor azt is hozzátette, hogy az év egészében nem vár 10 százalékosnál nagyobb áremelkedést.

Az előadásból az is kiderült, hogy jövőre a mostaninál kissé nagyobb fogyasztású cégek és közintézmények is választhatják a szabadpiaci ár helyett az egyetemes szolgáltatói tarifát. Előbbi esetében - a Magyar Villamos Művek aukciója alapján - 2009-ben 20-25 százalékos áremelkedés is elképzelhető.

A szabadpiaci árak emelkedése az MVM szerint azért indokolt, mert a cégeknek fel kellett mondaniuk hosszú távú áramvásárlási szerződéseiket.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?