A nappali és esti tagozatos hallgatók minden utazásra fél áron vásárolhatnak jegyet a szaktárca és a diákok között tegnap létrejött egyezség szerint. Kapnak kedvezményt a levelezősök is - írja a Népszabadság.
A korábbi tervekkel ellentétben nemcsak az iskola és a lakhely között kapnak utazási kedvezményt a nappali tagozatos felsőoktatásban részt vevő hallgatók: május elsejétől valamennyi vasúti, autóbusz- és HÉV-jegyet féláron vásárolhatják meg a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) és a diákok képviselői között tegnap létrejött megállapodás szerint.
A megegyezés része az is, hogy a nappali és esti tagozatosoknak a középiskola befejezéséig egyéb utazásaikra is 67,5 százalékos kedvezmény jár májustól. (Az estis hallgatóknak ez áremelést jelent. Többe fog kerülni a nappali tagozatos egyetemi, főiskolai hallgatók bérlete is, ha a tanintézmény és lakhelyük között utaznak.)
Ezek a márkák uralják a divatipart 2026-ban: te kibírod fizetni, hány ilyen ruha lóg a gardróbódban?
Miért ragaszkodunk bizonyos márkákhoz? A minőség, a stílus, a megszokás vagy egyszerűen az érzelmi kötődés miatt? Mutatjuk!
Óriási bírságot kaphatnak a népszerű boltláncok: keményen lecsapna a kormány az online értékesítésre
A brit kormány az online alkoholértékesítés szigorítását mérlegeli, miután komoly aggályok merültek fel a legnagyobb szupermarketláncok internetes értékesítési gyakorlata miatt.
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







