A levélből az derül ki a vállalkozások, gazdálkodók számára, hogy adótartozásuk, illetve éppen hogy túlfizetésük keletkezett-e az adóév során.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) törölheti az adóbírság felét, ha az adózó a megállapított adókülönbözetet nem vitatja, azt határidőre befizeti, és lemond a fellebbezés jogáról - közölte a hivatal csütörtökön.
Az eljárás az adózóknak kedvezményt, a költségvetésnek pedig plusz bevételt jelent, a közlemény szerint az önkéntes teljesítésekből a költségvetésnek 2019-ben 3 milliárd, 2018-ban pedig 8 milliárd forint bevétele származott.
Felidézték, hogy tavaly csaknem 1300 esetben, az idén az első három negyedévben pedig már 900-nál is több ügyben történt automatikus törlés, így az adózóknak az adóbírság-kedvezmény miatt 2018-ban 881 millió forintot, 2019-ben pedig 521 millió forint nem kellett megfizetniük. A kedvezmény igénybevételéhez kapcsolódó formanyomtatványok és a kedvezményről bővebb információ a NAV honlapján található.
-
Nem az AI veszi el a munkánkat (x)
Viszont az fogja eldönteni, ki marad talpon
-
Három és fél évtized fejlődés: így lett megkerülhetetlen szereplő a SPAR (x)
Idén 35 éves a SPAR Magyarország - három és fél évtized alatt a vállalat az ország egyik legnagyobb élelmiszer-kereskedelmi szereplőjévé vált.
-
Itt akadnak el a kisvállalkozások – mi segíthet a továbblépésben? (x)
Sok vállalkozás nem az indulásnál, hanem a növekedés során akad el. A Visa She’s Next program mentorai mondják el, mi áll a háttérben és mi hozhat fordulatot.
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








