150 ezer vállalkozó még tartozik a kamaráknak

MTI
2015. június 10. 09:25

A vállalkozói szféra negyede még nem fizette be az idei ötezer forintos kamarai hozzájárulást, noha a határidő március végén lejárt - írta szerdai számában a Napi Gazdaság.

A lap közlése szerint az összegek átutalásáról évről évre körülbelül hatszázezer gazdasági szereplőnek kell gondoskodnia. A rendelkezések betartására érdemes minden érintettnek odafigyelnie, egy idő után ugyanis nem a kamara, hanem a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tesz lépéseket az ötezer forint beszedéséért - írták.

Dunai Péter, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara főtitkára a lapnak azt mondta: előfordulhat, hogy valamelyik vállalkozás az elmúlt hetekben befizetett ugyan ötezer forintot, de a nyilvántartás erre az évre mégis hiányt mutat. Ennek oka a könyvelés sajátosságaiban keresendő. Ha ugyanis valamely gazdasági szereplő tavaly vagy korábban elfeledkezett a hozzájárulásról, a mostani átutalását a korábbi kötelezettség teljesítéseként számolják el.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 24. péntek
György
17. hét
Április 24.
A rendőrség napja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?