A mobilházak 2026-ra végleg betörték az európai nyaralási piacot.
Betelt a pohár: megbüntetik a szabálytalnul lerakott e-rollereket
Büntetni fognak a VII. kerületben a szanaszét hagyott e-rollerek miatt. A polgármester szerint a közterület használata a Lime-nak ugyanúgy engedélyhez kötött és pénzbe kerül, mint bárki másnak. Egyelőre erről még nem állapodtak meg a céggel.
Az elmúlt hetekben visszatértek az e-rollerek a kerületbe, noha a tárgyalásokat az üzemeltető Lime-mal nem zártuk le. A széthagyott, eldobált rollerek megint ott vannak az utcákon, akadályozzák és veszélyeztetik a közlekedést, rontják az utcaképet
- közölte Soproni Tamás, a VII. kerület polgármestere.
A Facebook-oldalán azt írta, hogy önkormányzat megoldásra törekszik: a közelmúltban volt egy kerületbejárás is, ahol a lehetséges rollertárolók helyeit térképezték fel. Amíg azonban nem születik egyezség a Lime és az önkormányzat között, addig az utcán engedély nélkül parkoló e-rollerekre bírságot szabnak ki.
A közterület használata a Lime-nak ugyanúgy engedélyhez kötött és pénzbe kerül, mint bárki másnak - tette hozzá.
Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. június 23. kedd
Zoltán
26. hét
Június 23.
Szentivánéj
Június 23.
Özvegyek nemzetközi napja
Június 23.
Nemzetközi SOS-gyermekfalvak napja
Június 23.
Spam-ellenes világnap
Június 23.
Olimpiai világnap
Június 23.
ENSZ-közalkalmazottak napja
Utazás legolvasottabb
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. június 23. 13:03

Pénzcentrum | 2026. június 23. 12:53

Agrárszektor | 2026. június 23. 13:33




