A helyzet tudatosabbá teszi az embereket, egyre többen akarnak spórolni akár egy-egy termék árán is, a vásárlók keresik az extra megtakarítási lehetőségeket.

Szakértő szedte ízekre a 450 ezres luxuspénztárcát: lehangoló, miért fizetnek ennyit a gazdagok
Rengetegen álmodoznak arról, hogy designer táskákat, luxuskiegészítőket vásároljanak, de tényleg megéri kifizetni értük a busás árat? Lerántották a leplet a luxus divatmárkákról, mint kiderült: sok esetben tényleg csak a névért fizetünk, nem a minőségért.
Sokan vágynak egy Chanel vagy éppen egy Hermes táskára, a magyar elit pedig szívesen vásárolja is a luxusmárkák termékeit. Az ár mellé pedig a minőséget is elvárnánk, azonban gyakran a designer termékeknél nem a minőségért, hanem a névért fizetünk - legalábbis ez derült ki most egy TikTok videóból.
A tartalomkészítő Tanner Leatherstein, aki maga is bőrrel foglalkozik, TIkTok csatornáján több száz terméket szed szét és vizsgál meg szakmai szemmel, hogy eldöntse, a névért, vagy a minőségért kérik meg az árukat. A videóiban különböző nagy divatmárkák bőrtermékeit boncolja fel, pénztárcákat, táskákat, öveket és egyéb kiegészítőket vág fel azért, hogy megmutassa, hogyan készültek valójában, és mennyi az előállítási áruk.
Tényleg a névért fizetünk?
A bőrdíszműves videóiban nem csak hasznos információkhoz juthatunk azzal kapcsolatban, hogy hogyan érdemes bőrtermékeket vásárolni, hanem arról is sokat elárul a szakember, hogy egyes design márkák esetében mennyi lenne a valódi ár. Az eredeti márkás termékeket a lehető legkisebb darabokra vágja fel azért, hogy lássuk, hogyan készültek, mennyi anyagot használtak fel egy-egy táska vagy pénztárca elkészítéséhez.
@tanner.leatherstein ♬ original sound - Tanner Leatherstein
A szakember az egyik legnézettebb videójában egy rózsaszín Chanel pénztárcát szedett ízekre: mint elmondta, valóban jól összerakott darabról van szó, ő 50 dollárra árazná az elkészítést, további 10 dollárra pedig a többi csatolt kiegészítőt, mint a zipzárt, vagy a pántot. Ettől a ponttól azonban érkezik a feketeleves.
Mint kifejtette: bár a pénztárcához borjúbőrt használtak, ami önmagában egy természetes, jó megjelenésű anyag, ezt tönkretették azzal, hogy felületkezeléssel megadták neki az emblematikus Chanel-kinézetet, amitől a tárca olcsónak, és műanyaghatásúnak tűnik.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 129 100 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,12% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,37%; az MKB Banknál 9,4%, a Takarékbanknál pedig 9,53%; míg az UniCredit Banknál 9,7%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni az OTP Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
1200 dollárba kerül ez a pénztárca, de ha azért vennénk meg, mert bőrből van, nincs értelme. Nem élvezhető egyáltalán a bőr szépsége, a logóért fizetsz ennyit
- emelte ki a videóban. A tárca átszámolva mintegy 450 ezer forintba kerül, azonban Tanner Leatherstein a Bored Pandának elmondta, hogy szerinte egyáltalán nem ér ennyit.
A piacon rengeteg a szabványosított bőr, amelyet csillagászati áron árulnak. A vásárlók pedig gyakran azt hiszik, hogy a márka mögött nagyszerű minőség, és kézművesség áll. Sokan nem értik a bőrdíszművességet, és ebből a luxusmárkák rengeteg hasznot húznak
- magyarázta a szakember.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Kaiser Ferenc: ezért nem jelentenek segítséget Ukrajnának a nyugati harcirepülők
- Karácsony Gergely: rengeteg időt megspórolnak a lánchídi buszok
- Jelentősen csökkenti az elektromos autók töltésének árát egy szolgáltató
- Novák Katalin: ennek mielőbb véget kell vetni!
- Varsó kész harci gépeket küldeni Kijevnek, egy feltétellel
- Megszűnt az eljárás, döntött a hatóság az ingatlan.com ügyében
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


