10 °C Budapest

Tarlós elárulta, hol lesz az új Moszkva tér

MTI
2015. február 7. 14:02

A főváros 400-500 milliárd forint európai uniós támogatáshoz juthat a következő hét évben - erről Tarlós István főpolgármester beszélt péntek este az RTL II Magyarul Balóval című műsorban.

Tarlós István azt mondta: a budapesti fejlesztésekről az utóbbi napokban "nagyon kedvező híreket kapott a legközvetlenebb forrásból".

Úgy volt, hogy az európai uniós pénzekből nem nagyon részesül Budapest, ezt "nagy mértékben" módosították az utóbbi egy hétben - közölte a főpolgármester. Szavai szerint "a nulla helyett 400-500 milliárd forint közötti támogatáshoz juthat a főváros" a következő hét évben.

A főpolgármester részletekről nem akart beszélni, mint mondta, majd akkor teszi ezt meg, ha "a szándék, az ígéret ténnyé válik, papírra kerül".

Tarlós István közölte, hogy pénteken kapott a főváros hivatalos értesítést arról, hogy vizsgálja meg a 2024-es olimpia és paralimpia megrendezésének lehetőségét. Lesz egyeztetés a Magyar Olimpiai Bizottsággal és a miniszterelnökkel - mondta.

Az olimpia megrendezéséhez szükséges infrastruktúra kapcsán szólt arról, hogy a megrendezéshez kell egy központi stadion, amiben lennie kell atlétikai pályának, futókörnek.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A Puskás Ferenc Stadion ehhez szükséges átalakítása lehet, hogy többe kerül, mint egy új stadion építése - mondta Tarlós István megjegyezve azt is, hogy a stadion befogadóképességével "is van probléma".

Tarlós István a fővárosi problémák közül a közlekedést, a hajléktalanságot és az árvízvédelmet emelte ki. Ezek megoldását döntő fontosságúnak nevezte.

A főpolgármester a 3-as metró felújítása kapcsán megjegyezte: "úgy tűnik, hogy kapunk most kormányzati segítséget".

Tarlós István közölte: megtalálták az új Moszkva tér helyét a X. kerületben. Az Óhegy parkot nevezik át Moszkva parkra.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. március 21. szombat
Benedek
12. hét
Március 21.
Az erdők világnapja
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 21. 07:45