Neked mennyi a havi számlád?
Pár év, és minden magyar így intézi ügyeit: itt a minsztérium mesterterve
Jelentősen javult Magyarország teljesítménye a hálózati lefedettségben és az internethasználatban az Európai Bizottság jelentése alapján - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) infokommunikációért felelős helyettes államtitkára hétfőn az M1 csatornán.
Solymár Károly Balázs ismertette, hogy a szélessávú vezetékes és vezeték nélküli hálózat hozzáférését tekintve a 16. helyről a 7. helyre, az internethasználatban a 19. helyről a 14. helyre ugrott az ország egy év alatt, az 5G felkészültség területén pedig Európában a harmadik helyen áll Magyarország. Az online közösségi és a híroldalakat a magyarok látogatják a legtöbbször, az internetezők hatvan százaléka pedig vásárol és bankol is ezek mellett - mondta.
Ez azt jelenti, hogy Magyarországon jó az infrastruktúra színvonala, és a lakosság szeret internetezni. Fontos, hogy az elektronikus ügyintézés is fejlődjön, és egyre több olyan felhasználóbarát oldal jöjjön létre, mint amilyen a Nemzeti Adó- és Vámhivatalé - vélekedett. Hozzátette: az a cél, hogy 2030-ra a lakosság 100 százaléka használja az elektronikus ügyintézést.
A koronavírus-járvány alatt a digitalizáció lehetővé tette az otthoni munkavégzést és az online tanulást - mondta a helyettes államtitkár, aki célként jelölte meg azt is, hogy a veszélyhelyzet alatt alkalmazott megoldások a járvány után is megmaradjanak lehetőségként.
Solymár Károly Balázs a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában arról számolt be, hogy a kis- és középvállalatok digitalizáltságát tekintve Magyarország az utolsók között szerepel, ezért fel kell hívni a vállalkozások figyelmét, hogy a digitális eszközök használatával jobban tudnak érvényesülni, gyorsabban, kevesebb költséggel sikeresebbek lehetnek a piacon.
A startolásnál a magyarok mindössze 10-15 százaléka ismerte a közösségi finanszírozás lényegét, és sokan még mindig összekeverik ezt a fajta támogatást a jótékonykodással.
Békebeli személyesség, XXI. századi technológia - a közösségi finanszírozás közel sem olyan újkeletű fogalom, mint azt gondolnánk.
A szorongás nem alaptalan, hiszen Magyarország évek óta rosszul szerepel a rákkal kapcsolatos halálozási listákon.
Akár esküvő, akár születésnap, a magyarok imádnak ajándékozni. Ajándékot pedig egyre többen online vásárolnának.
-
Videó: ennyivel olcsóbb, ha nem a balatoni büfében vásárolsz, hanem a boltban
Megnéztük, milyen árak vannak a parton, és mennyibe kerül egy hamburger, ha magunk készítjük.
-
Hogy lehet bankszámlát nyitni egy szelfivel? Mutatjuk
A Gránit Bank szolgáltatását már több ezer ügyfél vette igénybe.
-
5 érv amellett, hogy vásárlóként miért válaszd a közösségi finanszírozást (x)
Békebeli személyesség, XXI. századi technológia - a közösségi finanszírozás közel sem olyan újkeletű fogalom, mint azt gondolnánk.
- Szijjártó Péter: ne bujtsák fel a migránsokat!
- Kigyulladt egy társasházi lakás, nyolc embert kórházba vittek
- Három márka viszi a prímet a használtautó-vásárlásoknál
- Többmilliárdos korszerűsítés Budapesten
- Átszúrva a karját, a mellkasában állt meg a penge – kép
- Keszthelyi-Nagy Rita az ezüstéremről: a vb után ezt kell folytatni
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


