Ajjaj! A legtöbben ezeket a számlákat nem tudják befizetni

MTI
2015. október 17. 10:01

A legtöbben a villamosenergia-szolgáltatójuknak tartoznak, a legnagyobb volumenű kintlévőség a földgázszolgáltatásban volt a nyár végén - közölte szombati számában a Magyar Idők a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal adataira hivatkozva.

A napilap szerint a hivatal közel 1,7 millió kifizetetlen közműszámlát tart nyilván és 77,6 milliárd forintot meghaladó összes tartozást. A rezsicsökkentést megelőző nyáron még mintegy 3 millió kifizetetlen energiaszámlát tartottak számon az országban, amelyek összértéke meghaladta a 140 milliárd forintot.

A Magyar Idők azt írta, villamosenergia-szolgáltatójuknak 1,04 millióan nem fizették be a számlájukat, 11 ezerrel kevesebben, mint egy éve. A távhő díjával közel 201 ezren maradtak el, négyezer fővel kevesebbnek van tartozása, mint egy évvel korábban. A földgázszolgáltatás esetében a 455 ezer hátralékos viszont harmincezerrel több, mint 2014 nyarán.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. január 22. csütörtök
Vince, Artúr
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 21. 21:19