21 °C Budapest

Elhagyott lakások: 30 000 család bukott nagyot

Pénzcentrum
2008. február 19. 10:06

Nagyságrendileg 220 milliárd dollár értékű ingatlant veszít el Szerbia Koszovó függetlenné válásával a belgrádi Tanjug hírügynökség információi szerint.

Az Egyesült Államok mellett a legtöbb európai ország támogatta a függetlenség kikiáltását, Szerbia és Oroszország azonban erősen ellenzi a lépést.

Becslések szerint a több mint 30 000 szerb család tulajdonát képező, elsősorban lakóingatlanok összértéke meghaladhatja a 4 milliárd dollárt. Ezen ingatlanok tulajdonosai 1999-ben menekültek ki családjaikkal Koszovóból.

Szerbia emellett termőföldet, erdőket, ipari és lakossági épületeket is veszít, nem is beszélve a katonai létesítményekről, melyek közül a slatinai reptér egyedül több mint 100 millió dollárt érhet.

A Világbank adatai szerint Koszovó több mint 19 milliárd dollár értékű ásványkinccsel rendelkezik. A terület elsősorban barnaszénben, cinkben, kobaltban, bauxitban, ezüstben, vasércben, aranyban, platinában és rézben gazdag.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Szerbia 1960 és 1990 között 17 milliárd dollárt fektetett Koszovó fejlesztésébe.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 13. hétfő
Jenő
29. hét
EZT OLVASTAD MÁR?