Az ingatlan adás-vétellel kapcsolatos visszaélések 70 százalékát mindeddig hamis vagy lopott papírokkal követték el a bűnözők, ez a korszak azonban a január elsejével életbe lépő változással véglegesen lezárulhat. A közjegyzők, ügyvédeknek és végrehajtóknak lehetősége lesz ugyanis arra, hogy az ügyfeleik által benyújtott papírokat online ellenőrizzék - írja a Napi.
Az egyetlen aprócska hiba a rendszerben, hogy az iratok ellenőrzésére csak a közjegyző kötelezett, az ügyvédek és végrehajtók csak jogosultak. Márpedig közjegyző általában csakis hitelfelvételkor van jelen. Időszakos megoldást jelenthetne, ha az Ügyvédi Kamara etikai kódexébe foglalná az ellenőrzés szükségességét.
A csalók emellett kifejezetten kedvelik a kórházakat, pszichiátriai intézeteket. Az idős emberek ugyanis könnyű célpontot jelentenek számukra, de gyakorta megcélozzák a kocsmákat is, ahol a fogyasztás fejében az ingatlanra teszik rá kezüket.
A lakásmaffia az elmúlt években tett központi lépéseknek köszönhetően közel 90 százalékkal szorult vissza a fővárosban. A csalók azonban új utat találtak maguknak, és újabban a bedőlt hitelek kapcsán szervezett árveréseket látják megfelelő platformnak arra, hogy olcsón ingatlant szerezzenek. Az árverések esetében megoldást jelenthetne, ha névsort készítenének a megjelentekről és rögzítenék a licit alatt történeteket.
Az árverésen tevékenykedők mellett még mindig jelen vannak az álfejlesztők és a társasházi lakókat fenyegetők is. Előbbiek ellen nincs más módszer, mint az elővigyázatosság. Míg a fenyegetéssel alacsonyabb árat kikényszerítők esetében a rendőrségi feljelentés és a társasházi szabályzat módosítása nyújthat valamelyest védelmet.

Kiadták a riasztást, egyre durvul a kánikula Magyarországon: rettentő meleg lesz ezekben a megyékben
Szinte az egész országra másodfokú, narancs riasztást adtak ki a várható hőség miatt a következő napokra vonatkozóan.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.
-
Közel 170 háztartási és higiéniai termék lesz olcsóbb ezekben az üzletekben
A PENNY Magyarország által bevezetett árcsökkentés a diszkontlánc vegyi áru választékának csaknem felét érinti.
-
A kozmetikai márkák sikere már nem csak a boltok polcain dől el (+Videó)
A Rossmann Beauty Expo-ra idén több mint 5500-an látogattak el.


