9 °C Budapest

A kormányzati negyeddel együtt az áremelkedés is elmarad

Pénzcentrum
2008. január 8. 16:12

Szertefoszlani látszanak azon eladók reményei, akik a kormányzati negyedre hivatkozva próbálták felárazva eladni a tervezett beruházás közelében lévő ingatlanaikat, bár az áremelkedési lufi egyszer már kipukkadt: tavaly, amikor bejelentették a helyszínt, a várakozások ellenére nem indult meg a befektetők rohama, a mostani döntés következtében pedig valószínűleg ez egyelőre el is marad - áll a Duna House gyorselemzésében.

A XIII. és a VI. kerület érintett részein tavaly a helyszín bejelentésének hírére - spekulálva az erősődő vásárlási és befektetési kedvre - egyesek akár 20-30%-os ártöbblettel, vagy akár még magasabbal próbálták értékesíteni eladó lakásaikat. Ugyanakkor talán éppen azért, mert szinte azonnal kiderült, hogy nem indult meg a sorbanállás az ingatlanokért, az eladók nagyobb része próbált reális árszinten maradni - akik azonban emeltek, most minden valószínűség szerint kénytelenek lesznek visszatérni a piaci árszintre. Voltak olyanok is, akik kifejezetten csak a negyed építése miatt "most vagy soha" jeligével léptek ki a piacra ingatlanukkal - ez a réteg azonban minden bizonnyal hamar eltűnik majd.

A környéken található lakásokat holnaptól már nehéz lesz "kormányzati negyed közelében" szlogennel hirdetni, azonban az eladóknak nem kell feltétlenül aggódniuk: ez a városrész hosszú évek óta kedvelt mind a használt, mind pedig az új építésű lakásokat vásárolni kívánók körében, felmérések szerint a vásárolni kívánók több, mint 30%-a költözne szívesen ezekbe az utcákba. A használt lakások ára ezen a területen jellemzően 280-330.00 forint környékén mozog (természetesen eltérések elképzelhetőek lakásmérettől és elhelyezkedéstől függően ez lehet alacsonyabb, vagy akár jóval magasabb is), míg az új építésű lakások átlagos négyzetméterára általában 360-370.000 forint környékén alakul.

NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?