Gyengült csütörtök reggelre a forint a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Csökkenéssel nyithat hétfőn a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. A BÉT részvényindexe, a BUX 1118,79 pontos, 1,15 százalékos emelkedéssel 98 560,68 ponton zárt pénteken.
Varga Zoltán kommentárjában azt írta, hogy csúcsközelben van a BUX index, ugyanakkor az iráni konfliktus eszkalálódása miatt enyhe csökkenéssel indulhat a kereskedés a BÉT-en.
A vezető részvények közül az OTP árfolyamában 27 090 forintnál húzódik egy nagyon fontos ellenállás, melynek áttörése újabb teret nyitna felfelé, míg erős támasz 26 400 forintnál látható. Az OTP-részvények ára 430 forinttal, 1,61 százalékkal 27 070 forintra nőtt pénteken, forgalmuk 10,4 milliárd forintot tett ki.
A Mol grafikonján 2992 forintnál látható egy hasonlóan fontos ellenállás, támasz pedig 2966 forintnál húzódik. A Mol 28 forinttal, 0,94 százalékkal 2994 forintra erősödött pénteken 3,6 milliárd forintos forgalomban.
A Richter esetében 10 420 forintnál látható meghatározó ellenállás, rövid távú támasz pedig 10 321 forintnál. A Richter-papírok árfolyama pénteken 90 forinttal, 0,88 százalékkal 10 360 forintra erősödött, a részvények forgalma 5,1 milliárd forintot ért el.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
A Magyar Telekomnál az 1800 forintos ellenállás áttörése esetén további emelkedés jöhet, fontos támasz 1754 forintnál van. A Magyar Telekom árfolyama 12 forinttal, 0,67 százalékkal 1800 forintra emelkedett pénteken, forgalma 2,8 milliárd forint volt.
Súlyos öröklési tévhitben él a magyarok többsége: egy apró hiba, és végleg elúszhat a családi vagyon
A közjegyzői tapasztalatok szerint ez térségenként eltérően alakul, miközben egyre többen döntenek úgy, hogy végrendeletben rendezik vagyonuk sorsát.
Sorozatos karbantartásokat jelentett be a K&H: akadozhat az online és kártyás fizetés, ATM-használat
Február 28-án 23:00 órától 2026. március 1-én 14:00 óráig több mobil- és netbanki szolgáltatás, valamint az ATM készpénzbefizetési szolgáltatások szünetelnek
-
AI vagy Excel? Most megmutatjuk, hol tart a céged a digitális versenyben
Töltsd ki a kérdőívet – csak 5 perc!
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







