Heves vitát váltott ki a jelentés a Világgazdasági Fórumon.
Ezt mindenki megérzi: irányíthatatlan a világ elszegényedése
Az Oxfam friss jelentése szerint irányíthatatlanná vált a gazdasági egyenlőtlenség a világon, a Földön élő 2153 milliárdos ma már gazdagabb, mint 4,6 milliárd ember - számol be a hírről a Bloomberg.
A leggazdagabb 1 százalékba tartozók vagyona ma már kétszer nagyobb, mint az összes többi emberé a világon - írja az Oxfam, az alapítvány szerint a gazdasági egyenlőtlenség kontrolálhatatlanná vált, ennek megfékezésére konkrét kormányzati lépések kellenének.
Friss tanulmányának közlését az Oxfam mindig a davosi világgazdasági fórum időpontjában teszi közzé, ezzel is igyekezve felhívni a világ vezetőinek figyelmét az egyre súlyosabb egyenlőtlenségi viszonyokra. Az alapítvány szerint a világ kormányai masszívan aluladóztatják a gazdag magánszemélyeket és vállalatokat, miközben a közszolgáltatásokra alig jut pénz.
Érdekességképp a tanulmányban azt is kiszámolták, hogy ha valaki a piramisok megépítése óta 10 ezer dollárt tett volna félre minden nap, akkor is csak ötöd annyi vagyona lenne, mint a világ 5 leggazdagabb emberének összesen.
A tanulmány adataihoz kapcsolódóan a Bloomberg megjegyzi, hogy tíz év alatt a világ leggazdagabb emberei 231 milliárd dollárt gyűjtöttek, tavaly a Facebook-vezér Mark Zuckerberg vagyona nőtt a legnagyobbat 6 milliárd dollárral, a világ leggazdagabb embere pedig továbbra is Jeff Bezos 116 milliárd dollárral.
TÍZEZREKET SPÓROLHATSZ BANKVÁLTÁSSAL!
A bankszámla mindennapi életünk része. A munkabér, nyugdíj, ösztöndíj jellemzően bankszámlára érkezik. Segítségével kényelmesen intézhetjük a pénzügyeinket, akár otthonról is. Ahhoz azonban, hogy bankszámlád valóban azt nyújtsa, amire szükséged van, körültekintően kell választanod. Mielőtt kiválasztanád bankszámládat, nézz szét a Pénzcentrum megújult bankszámla kereső kalkulátorában! Állítsd be a személyes preferenciáidat, és versenyeztesd a pénzügyi szolgáltatókat, hiszen a megalapozott döntés a Te érdeked! Egy testre szabott bankszámlával a költségeken is rengeteget spórolhatsz! (x)
A Világbank kutatására hivatkozva az Oxfam azt írja, hogy az egyenlőtlenség csökkentésének nagyobb hatása van az extrém szegénység csökkentésére, mint a gazdasági növekedésre. Amennyiben a világ országai évente 1%-kal csökkentenék a jövedelmi egyenlőtlenségeket, 2030-ra 100 millióval kevesebb ember élne extrém szegénységben.
A Világbank adatai szerint egyébként az extrém szegénység az utóbbi két évtizedben jelentősen csökkent, 1990 óta a kevesebb mint napi 1,9 dollárból élő emberek száma 1,1 milliárd fővel csökkent.

Több tízezer magyar családot csaphat arcon a válság: a tönk szélén táncolnak, nem lesz elég a pénzük
Nemcsak tudásra, hanem a nehéz helyzetekben megfelelő pénzügyi attitűdre is szükség van ahhoz, hogy valóban válságálló legyen pénzügyi magatartásunk.
Hatalmas siker a birsalmafa-örökbefogadó program, az a cél pedig, hogy közösséget építsenek, egyre inkább beérni látszik.
Sokakat vonz az, hogy a saját főnöke legyen, ráadásul többen éreztük már úgy, hogy olyan ötlettel rukkoltunk elő, ami tényleg felpörgetné a piacot.
A mostani gazdasági helyzetbe szinte bármit megtennénk, hogy spóroljunk, azonban sokan tapasztalhatják azt, hogy hiába igyekeznek, még így is elfolyik a pénz a bankszámlájukról.
Közösségi finanszírozással adnák ki újra a 2012-es év gyerekkönyvét, a Dobozvárost.
-
Jó, ha tudjuk: ezek az árulkodó jelek, ha csalók akarják megszerezni a pénzünket
Az OTP szakértője szerint a legprofibb próbálkozást is felismerhetjük néhány apróságról.
- A szervezők mérlegelésére bízza az operatív törzs a rendezvények megtartását - a nap hírei
- Világrekorder lehet a Chelsea
- Viharveszély augusztus 20-án: figyelmeztetést kapott az egész ország
- Csizmadia Ervin: újfajta dominanciaharc dúl az ellenzéki térfélen
- Lecsapott a vihar az M7-esre is, araszolnak az autók az országban több helyen
- Eléri Budapestet a vihar, leállítják a pénteki rendezvényeket
Portfolio Future of Finance 2022
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
Private Health Forum 2022


