Svájc bekeményít: vizsgálják a magyar ügyfelek eltitkolt jövedelmét

2014. március 3. 09:05

A Magyar Nemzet szerint szerződések, dokumentumok benyújtására kérik magyar ügyfeleiket a svájci pénzintézetek, amelyek a náluk tartott vagyonok eredetéről várnak igazolást.

A svájci bankok lépése igazodik a nemzetközi pénzvilág szereplőinek utóbbi időszakban megfigyelhető magatartásához - mondta a lapnak Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország adóügyi cégtársa. Szerinte az egyre szigorúbb pénzmosás elleni szabályok miatt a nyugati pénzintézetek óvatosabbá váltak, szeretnék elkerülni, hogy nevüket egy lapon emlegessék tisztázatlan eredetű, esetleg törvénytelenül szerzett vagyonokkal.

Persze a svájci bankok más államok polgáraitól is igazolást várnak - tette hozzá Lőcsei Tamás. Sőt a pénzek eredetének tisztázása mellett egyre több intézmény kéri annak tanúsítását is, hogy az ott elért jövedelmek, például a kamatok vagy az árfolyamnyereség után a számlatulajdonos megfizette az adót saját államában.

Lőcsei Tamás szerint tisztulási folyamat figyelhető meg egész Európában, és a jelenség idehaza is érezteti hatását, hiszen az adóügyi és más külföldi adatok előbb vagy utóbb eljutnak a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz.

Szakmai berkekben úgy tudják, számos magyar ügyfél indíthatta útnak korábban Svájcban tartott pénzét, a lehetséges célpontok között főként a Távol-Keletet és a karibi térséget emlegetik - írja hétfői cikkében az újság.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 23. 17:37
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én, hétfőn teljes műsorstruktúrával v...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 21. 08:00
A szélsőséges meleg egyszerre növeli a hűtési célú villamosenergia-igényt és fogja vissza több erőmű...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 19. 16:15
A magyar háztartások pénzügyi vagyona már 125 ezer milliárd forint fölött jár, ebből több mint 26 ez...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 23. vasárnap
Bence
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?