A szolgáltatás új funkcióval bővült: most már a felkerekítés funkcióval kártyás fizetéskor automatikusan is takarékoskodhatnak a vásárlók.
A szeptemberi átmeneti megállót követően októberben jelentősen emelkedni tudott a hazai befektetési alapokban kezelt vagyon nagysága, egyetlen hónap alatt a vagyon közel 100 milliárd forinttal emelkedett. A tőkebeáramlás 73 milliárd forintot tett ki, ami annak fényében mindenképpen nagyon jó hír, hogy a hónap során 30 milliárd forintot vontak ki a zártkörű részvényalapokból. A piaci tendenciák azt mutatják, hogy az alapok népszerűsége töretlen, az alacsony kamatkörnyezetben folytatódik a megtakarítások átmozgatása.
A BAMOSZ közzétette az októberre vonatkozó statisztikáit, amelyből kiderült, hogy az alapokban kezelt vagyon 93,2 milliárd forintos emelkedést követően 4433,7 milliárd forinton állapodott meg, ami természetesen újabb történelmi csúcsnak felelt meg. A kezelt vagyon 2012 vége óta 1020,1 milliárd forinttal nőtt, a vagyon arányában 30%-kal, a növekedés legfőbb hajtóerejét a tőkebeáramlás jelentette, amely 882,9 milliárd forintot tett ki az évből eltelt 10 hónapban.

A kezelt vagyon változását két tényező határozza meg, a tőkeáramlás és a hozam. Egy hónappal ezelőtt aggodalomra okot adó számokról kaptunk számot, azonban az októberi statisztikák alapján azt lehet mondani, hogy csak egy átmeneti megállóról volt szó. Havi szinten a kezelt vagyon 93,2 milliárd forinttal nőtt, ebből a tőkebeáramlás 73 milliárd forintot tett ki, a befektetéseken elért hozamok 20,2 milliárd forintot jelentettek.
Az októberi adatok alapján visszatértünk a nyári hónapokban látott tendenciához, amikor 65-70 milliárd forint körül volt a tőkebeáramlás. A lakosság igaz már nem vásárolja olyan ütemben a befektetési jegyeket, mint az év első negyedévében, azonban még mindig jelentős összeg érkezik az alapkezelőkhöz, köszönhetően az egyre csökkenő jegybanki alapkamatnak. A betétekkel ma már alig lehet éves szinten 2,5-3%-ot keresni, az ügyfelek, ha el akarnak érni ennél magasabb hozamot, akkor azt vagy befektetési jegyekkel vagy lakossági állampapírokkal tehetik meg. Még mindig az látszik, hogy a két eszközosztály meg tud egymás mellett élni, a friss pénzek vegyesen osztoznak a befektetési jegyek és az állampapírok között.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Akár 80.000 forint pluszt is lehet keresni a Gránit Banknál rendszeres megtakarítás esetén (x)
A szelfivel számlát nyitó ügyfelek 40.000 forintján felül további 40.000 forinttal gazdagodhatnak a Gránit Banknál akik mobilalkalmazáson keresztül rendszeres megbízást adnak befektetési jegy vásárlására.
-
Hagyományos péksütemények kiváló minőségben, generációkon át (x)
Az Aranycipó Kft. vajas fonott kalácsa elnyerte a KMÉ-védjegyet, amely a kiváló minőség és a hagyományos péksütemények iránti elköteleződést tanúsítja.
Portfolio Gen Z Fest 2025


