7 °C Budapest

Indul a Soltvadkert ügyfelek kártalanítása

Pénzcentrum
2012. június 20. 08:33

Indul a kártalanítás Soltvadkerten. Az ezt lehetővé tevő törvénymódosítás megjelenését követően megkezdi az OBA a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet betéteseinek kártalanítását.

Miután tetgnap a Magyar Közlönyben megjelent a hitelintézetekről és a pénzügyi vállalkozásokról szóló 1996. évi CXII. tv. (Hpt.) törvény módosítása, a mai naptól megkezdi és 20 munkanapon belül befejezi az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet betéteseinek kártalanítását, miután a módosítással felhatalmazást kapott arra, hogy nemcsak felszámolás, hanem a végelszámolás elrendelése esetén is megkezdje a betétesek kártalanítását. A kártalanítás során a betétesek (mind a magánszemélyek, mind a vállalkozások) személyenként maximálisan 100 ezer eurónak megfelelő, 28 962 000 forint kártalanítást kaphatnak.

"Az OBA kártalanítás automatikus. Magánszemélyeknek egymillió forintig - a Magyar Posta kézbesítési szabályai szerint - házhoz visszük a kártalanítást, csak az afölötti összeggel rendelkezőknek kell valamelyik közreműködő partnerünk, Posta vagy OTP Bank fiókját felkeresniük." - mondta Fekete-Győr András, az OBA ügyvezető igazgatója.

Összeghatártól függetlenül a jogi személyek - a céges számlanyitás szabályai szerint - férhetnek hozzá a kártalanításhoz, az OTP Bank mint kifizető ügynök bank felkeresése után.

PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. február 14. 10:00
Hova vezet az egyenlőséghez ragaszkodás? Az inga kilengéséhez. Az e heti levél trumpozó hisztiként í...
Bankmonitor  |  2026. február 13. 15:28
Évente több tízezer forintot spórolhatnánk egy ingyenes számlával, mégis maradunk a fizetős bankszám...
MEDIA1  |  2026. február 13. 13:34
Eltűnt, ismeretlen helyen lévő személyként jelent meg a rendőrség oldalán Pesty László újságíró, dok...
ChikansPlanet  |  2026. február 13. 08:00
Japánban drónokkal telepítenek erdőket, ami sokkal gyorsabbá teszi a folyamatot, mivel mesterséges i...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 14. szombat
Bálint, Valentin
7. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 14. 19:20