-8 °C Budapest

Felmérték a nyugdíjasokat: kik aggódnak a legjobban?

Pénzcentrum
2008. február 7. 11:00

17 000 amerikai megkérdezett válaszaiból nyerte ki adatait a Mass Mutual Financial Group, mely legfrissebb kutatásában arra kereste a választ, hogy mennyire nyugodtak a munkavállalók jövőjüket illetően annak függvényében, hogy hogyan készülnek a nyugdíjas évekre.

Az eredmények tükrében elmondható, hogy a többet megtakarító és a megtakarítási portfolióját aktívabban menedzselő réteg sokkal kevésbé magabiztos a nyugdíját illetően, mint az alacsonyabb megtakarítási rátájú megkérdezettek.

A megtakarításaikat aktívan kezelők persze jobban igénylik a segítséget, az értékes befektetési tanácsadást, mint a nyugodtabban hátradőlő, ám korántsem biztos, hogy végeredményben jobban járó társaik.

A kutatásban az alacsony megtakarítási rátát a jövedelem 4%-a alatti megtakarítás jelentette, 4-7% között volt közepesnek mondható az indikátor, míg 8% felett már magas a megtakarítási hányad.

PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2026. január 18. 17:41
A januári Top 10 nyolcadik helyezettje, a chartja alapján érdemes megnézni egy kicsit alaposan.Cégis...
Holdblog  |  2026. január 17. 07:48
A felmérésben résztvevő közgázos hallgatók közel felének szinte egyáltalán nincs megtakarítása, 80 s...
MEDIA1  |  2026. január 17. 01:23
Mint arról korábban beszámoltunk, a Fidesz képviselői tavaly novemberben megszavazták, hogy 2026 júl...
Bankmonitor  |  2026. január 16. 17:03
Február másodikától 2,5 millió forintra lehet pályázni napelemekhez kapcsolódó energiatároló, akkumu...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 18. vasárnap
Piroska
3. hét
Január 18.
Micimackó napja
EZT OLVASTAD MÁR?