A globalizáció, illetve pénzügyi globalizáció rohamos elterjedésével 2007 és 2011 között az országok közötti tőkeáramlások további emelkedésével számolhatunk - számol be az Economist.
2007-ben világszinten az előrejelzések szerint a tőkeáramlás elérheti a 1,5 ezer milliárd dollárt, amely megdöntené a 2000-ben felállított rekordot, az 1,4 ezer milliárd dollárt.
A lista alapján Ázsia tűnik a legvonzóbbnak a befektetők számára. Kína közülük a legnépszerűbb piac, a politikai bizonytalanság ellenére. Úgy tűnik azok a hírek sem zavarják meg őket, melyek a "kínai-lufi" kipukkanásáról értekeznek.
Előrejelzések szerint az öt éves időtáv alatt évente 86,8 milliárd dollár tőke áramolhat be az országba, így a harmadik helyen végzett a listán. A másik népszerű államba, Indiába irányuló közvetlen külföldi tőkebefektetések (FDI) is emelkedni fognak, igaz csupán 20,4 milliárd dollárral évente átlagosan. Ez javarészt az alacsony szintű infrastruktúrának, valamint a bizonytalan munkajogi környezetnek köszönhető.
Ázsia legnagyobb gazdaságának tőkebeáramlása messze elmarad attól a mértéktől, melyet gazdasági súlya jelentene, éves szinten várhatóan 13,3 milliárd dollárt tesz majd ki az FDI.

Nem járnak jól a magas inflációval a befektetők sem: így aztán nehéz lesz félretenni kockázat nélkül
A korábbi években megszokott "nyugalmi" állapotot egy bizonytalanabb világ váltotta fel megtakarítások piacán.
-
Indul a szezon! Mire figyelj, ha most vásárolsz kerti bútort?
Az XXXLutz szakértői szerint folyamatosan nő az érdeklődés a kerti termékek iránt.
- Orbán Viktor: az eredmények szeptemberben látszani fognak – a nap hírei
- Erdogan nem akar hallani a finn és svéd NATO-tagságról
- Bognár Györggyel erősít az MTK
- Volt elnökjelöltet vettek őrizetbe Szlovákiában
- ÉVOSZ-javaslat az emelkedő építőipari árak kezelésére
- Az ukránok már tanulják a szlovák tarackágyúk használatát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


