0 °C Budapest

Nincs munkád Pesten? Már most kezdhetnél dolgozni

2016. július 18. 09:35

Rövid távon nem orvosolható kihívásokkal néz szembe a hazai munkaerőpaic, és varázsütésre megoldani sem lehet a problémákat. Több lépéssel párhuzamosan munkaerőt is kell valahonnan importálni - írja a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségére (MGYOSZ) hivatkozva a Világgazdaság.

Hosszú távú problémákkal néznek szembe a munkáltatók Magyarországon, mivel nincs megfelelő munkaerő itthon. A Központi Statisztikai Hivatal közlése szerint, csak Budapesten, 18 ezer betöltetlen állásra várják a jelenkezőket.

Országos szinten még drámaibb a helyzet.  Az öt főnél nagyobb vállalkozások összesen 36 ezer embert keresnek, a közszférában pedig 14 500 betöltetlen állás van. Tavaly ilyenkor az öt főnél nagyobb vállalkozások még 9 ezerrel kevesebb embert kerestek, így ebben a szegmensben is egyre csak romlik a helyzet.

Lakatos Péter, az MKGYOSZ alelnöke elmondta, hogy

... a belső munkaerő-tartalékok maximális kihasználása és a vállalati munkaerő hatékonyságnövelése mellett állami koordinációval tárjuk fel a határon túli, szakmailag jól képzett munkaerőforrásokat, akiknek a számára vonzó lehet a magyarországi munkavállalás.
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.02.16 13:36
A napokban egy nagyvállalatnál jártam. Versenypiacon működő, erősen teljesítményorientált szervezet,...
hrdoktor  |  2026.02.10 11:49
Előfordul, hogy nem is vagyunk megfázva, mégis el van dugulva az orrunk, alig kapunk levegőt – mi mi...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 20. péntek
Aladár, Álmos
8. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Jön a RETAIL DAY 2026!
A magyar kiskereskedelmi-szektor kilátásai: Túlélés után jöhet a teljes irányváltás?
Most nem