Bejelentette visszavonulását az NFL-ből Russell Wilson, a tízszeres Pro Bowl-válogatott irányító, aki a jövőben a CBS Sports stábjához csatlakozik elemzőként.
A várakozások szerint nőhet a szakmunkások száma, de a munkaadóknak továbbra sem lesz könnyű megfelelő munkaerőt találniuk, ami több más ok mellett vélhetőleg a képzés alacsony színvonalára vezethető vissza − olvasható a Napi Gazdaságban.
Kritikus elemzést tett közzé a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete a magyar szakmunkásképzés elmúlt évtizedéről. Az elemzés szerint a munkavállalót kereső cégeknek a szakmunkások területi mobilitásának hiánya, a szakiskolai diákok alacsony tudásszintje és a szegregáció okoz nehézséget.
Hosszabb távon sem számíthatnak kedvező fordulatra a munkaadók: bár a 25−64 év közöttiek iskolázottsági szintje javul, de a szakmunkások aránya 27 százalék körül stabilizálódik. Ez pedig − a népességfogyást is figyelembe véve − százezerrel mérsékli a szakmunkások számát. Az arány a 16 éves tankötelezettséget és a szakiskolai továbbtanulási arány 35 százalékosra emelkedését feltételezve sem változik.
-
Forex kereskedés kezdőknek: hogyan működik a devizapiac? (x)
A devizapiac a globális pénzügyi rendszer egyik legnagyobb és leggyorsabban mozgó terepe. Megértése alapos felkészülést, kockázattudatosságot és fegyelmezett döntéshozatalt igényel.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







