Egy magyarországi felmérés szerint nagyobb jelentőséget tulajdonítanak munkájuknak azok, akik párkapcsolatban élnek, mint az egyedülálló dolgozók - írja a Napi Gazdaság.
A felmérés többek közt azt járta körbe, hogy milyen tényezők rontják hazánkban a munkahelyi közérzetet, és mik azok, amik gyengítik a dolgozók elkötelezettségét, mik azok, amik akadályozzák a magas teljesítményt.
A nemek közti összehasonlítás alapján a férfiak eredményei jobbak, ők kisebb érzelmi igénybevételről nyilatkoztak, és nagyobb elkötelezettséget, fejlődési lehetőséget mutattak. A nőket ráadásul jobban érintik a stressz és a "kiégés" tünetei is. A korcsoportok közül a 30 év alattiak és a 30-39 év közöttiek mutatták a legkevésbé kívánatos eredményt. Ők kevésbé látják tisztán munkahelyi céljaikat, kevésbé érzik a fejlődés lehetőségét. A stressz jelei ugyanakkor leginkább a 40-49 évesek esetében bukkannak fel.
A munkaszociológiával foglalkozó Körvonal Alapítvány felmérésének eredményekből kiderül, hogy a válaszadók csaknem ötödét érte az elmúlt egy évben megfélemlítés munkahelyén, 9 százalékuk pedig nem kívánt szexuális figyelemnek volt kitéve.
Az uniós tagállamok közül a második legnagyobb mértékben nőtt az internetet vásárlásra is használók aránya Magyarországon az elmúlt öt évben.
Hova kerül a magyarok elektronikus hulladéka, milyen szemléletváltásra lenne szükség, és legfőképpen hogyan készül kincs a szemétből- erről kérdeztük a RoboKalandot.
Az otthoni kávézásnak is egyre inkább szeretjük megadni a módját, akár egy drágább kávégépről van szó, akár kávékülönlegességről.
A pandémia alatt megugrott a szobanövények, és kertészeti eszközök iránti kereslet, 2020-ban a szobanövények tekintetében 8%-os emelkedést észleltek a piaci szereplők.
-
Szakképzett és megbízható mester csak néhány kattintásnyira Öntől! (x)
Otthonfelújítást tervez? Felejtse el a stresszt! Küldjön keresletet és válasszon a több mint 5.000 különböző építőipari vállalkozó közül.
Külföldi piacra lépés 2022
Tiszaújváros – Kelet-magyarországi Gazdasági Fórum 2022


