Közzétette Orbán Viktor személyi jövedelemadó bevallásának adatait a kormány honlapján. A miniszterelnök tavaly 19 millió forintot keresett.
Egy tavaly életbe lépett kötelezettség szerint a kormánytagok, illetve az államtitkárok szja-bevallásának összesített adatait nyilvánosságra kell hozni. Orbán Viktor saját, kézzel kitöltött nyilatkozata szerint tavaly 19 millió 64 ezer 738 forintot keresett.
A miniszterelnök az 1,27-szeres szorzóval szuperbruttósított adóalapja 24 millió 212 ezer forint volt. A kormányfő nem vett igénybe adókedvezményt és nem volt külön adózó jövedelme sem. Így az elmúlt évben 6 millió 998 ezer forint adót fizetett.

Pintér, a milliárdos belügyminiszter
2010-ben a kormány legtöbbet kereső tagja a belügyminiszter volt. Pintér Sándornak nehézséget okozott a nyilatkozat kitöltése, mert az összevont adóalapba a külön adózó jövedelmét is beleszámította, és így összesen 1 milliárd 619 millió 173 ezer forintot tüntetett fel ezen a soron. A dokumentumból kiderül, hogy Pintér 1 milliárd 602 millió 783 ezer forint külön adózó jövedelmet szerzett. Így a fennmaradó 16 millió 390 ezer forint után fizetett 4,5 millió forint személyi jövedelemadót fizetnie. A külön adózó jövedelem után 400,7 millió forint adót rótt le a belügyminiszter.
Az 1,6 milliárdos bevétel soknak tűnhet, de annak ismeretében, hogy Pintér a miniszteri megbízatás kedvéért az összeférhetetlenségi szabályokat betartva eladta az ország jelenleg legsikeresebb biztonsági cégét, Civil Biztonsági Zrt.-t, akkor ezt a bevétel akár visszafogottnak is értékelhető - írja az Index.hu.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Pintértől 2010 májusában, a választás első fordulója előtt vásárolta meg Kántor Tibor - Simicska Lajos egykori APEH-es helyettese - a céget, amely a cégadatok szerint csupán 2009-ben 5,3 milliárdos fogalom mellett 1 milliárdot meghaladó adózott eredményt ért el. A cég már az előző ciklus végén is dinamikus növekedést produkált, a kormányváltás után pedig rengeteg új szerződést kapott állami cégektől, így forgalma mára messze túlszárnyalhatta a 2009-es évit.
Kántor érdekeltségébe került Pintér másik jól menő cége, a Pajzs 07 Zrt. is, ami stabil 2 milliárd rint feletti forgalommal dicsekedhetett az utóbbi években. A miniszter tavaly nem hozta nyilvánosságra a cégekért kialkudott vételárat.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








