-3 °C Budapest

Jaj a jachttulajdonosknak! Az APEH nem alszik...

Pénzcentrum
2007. november 21. 09:00

Jövőre deklaráltan tartalmazza az adózás rendjéről szóló törvény, hogy az adóhatóság bármely közhiteles nyilvántartásba betekinthet. Kérdéses azonban, hogy ez jelent-e számukra valami újdonságot - írja a Napi Gazdaság.

Egy belvárosi ügyvédi iroda vezetője szerint ugyanis az adóhatóság eddig is szinte minden adatbázisba belenézhetett, emellett a vizsgálat kezdetét jelentő kérdések között szerepel az is, hogy van-e az illetőnek gépjárműve, hajója, repülőgépe.

Ráadásul a hajó- és repülőgéplajstromok egyébként az adózás szempontjából csupán korlátozottan hasznos adatokat tartalmaznak. A lajstromokban, melyeket a nemzeti közlekedési hatóság kezel, nincs feltüntetve az adott jármű értéke, s az sem, mennyiért vásárolták. Az adatbázisban a tulajdonost, vagy az üzemben tartót kell feltüntetni. Az esetek többségében az üzembentartó ismert, amely szinte mindig egy cég, nem pedig magánszemély.

Az ügyvédi iroda vezetője szerint ma a legnagyobb problémát az jelenti, hogy a befektetett, felhasznált pénz forrására magyarázatot keressenek az emberek.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
legacykft  |  2026.01.12 12:13
A coachingról gyakran úgy beszélünk, mint egy szakmáról. Egy szerepről, egy eszköztárról, módszertan...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 14. szerda
Bódog
3. hét
EZT OLVASTAD MÁR?