Német biztosítók és pénztárak keltenek keresletet a piacon

Pénzcentrum
2005. augusztus 31. 11:11

Keresik a magasabb hozamú hosszú kötvényeket a német biztosítók és nyugdíjpénztárak - írja a Világgazdaság a Feri Institutional Management és a Financial Times Deutschland augusztusi körkérdésére hivatkozva. A felmérés azt mutatta, hogy a megkérdezett biztosítótársaságok 82, a nyugdíjpénztárak 75%-a fektet 15 éves vagy ennél hosszabb államkötvénybe. Összesen 92 intézményi befektető válaszolt a kérdésekre.

A problémát az jelenti, hogy a német államkötvények hozama egyre alacsonyabb, az említett piaci szereplők pedig jellemzően 2.75%-os hozamgaranciával kínálják termékeiket. Egy 10 éves német államkötvény hozama jelenleg 3.13% körül alakul, de júliusban 3.08% is volt.

Ilyen alacsony hozam mellett érthető, ha a vagyonkezelésben meghatározott kockázati limitek mellett ezen intézményi befektetők Közép-Kelet-Európa felé fordulnak a magasabb hozamok miatt. Jelenleg egy 10 éves magyar államkötvény 5.64%-os hozamot, egy lengyel 4.77%-ot kínál.

HR BLOGGER
legacykft  |  2026.01.21 12:37
Legyünk őszinték. Az ügyfél nem tréningekre szeretne pénzt költeni. Az ügyfél a fejlődés ígéretét vá...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
hrdoktor  |  2026.01.14 12:39
Jelentősen megnehezíti a munkába járást, ha az ónos eső síkossá és csúszóssá teszi a járdákat. Ilyen...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 25. vasárnap
Pál
4. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 24. 19:27