27 °C Budapest

PM: nincs az EU-ajánlásban szó 0.5%-pontos további kiigazításról (3.) (korr.)

Pénzcentrum
2005. február 17. 16:25

Az Európai Bizottság Gazdasági és Monetáris Ügyek Bizottsága elnöke szerint Magyarország megegyezett a Bizottsággal abban, hogy elfogadja annak ajánlását az államháztartási hiánycélok betartásával kapcsolatban. Az ajánlás az euró 2010-es bevezethetőségét tartja szem előtt. Az EU-ajánlás pontos tartalma egyelőre nem ismert, ugyanakkor Pichler Ferenc sajtófőnök a portfolio.hu-nak elmondta, hogy abban nincs benne az, hogy Magyarországnak további 0.5%-pontos GDP-arányos további költségvetési kiigazítást kell végrehajtania.


A Reuters beszámolója Joaquin Almunia gazdasági és monetáris ügyi biztos mai sajtótájékoztatóján arról beszélt: Draskovics Tibor pénzügyminiszter tiszta és egyértelmű elkövetlezettséget mutatott arra vonatkozóan, hogy Magyarország az Európai Bizottság ajánlását teljes mértékben be fogja tartani. Az ajánlás pontos tartalma egyelőre nem ismert, várhatóan csak az Ecofin március 8-i ülésén ismerhető meg.

A pontosítás kedvéért

Pichler Ferenc, a Pénzügyminisztérium sajtófőnöke kifejtette, hogy kétféle dokumentum létezik: az egyik az Európai Bizottság értékelése (assessment), mely valóban tartalmaz egy fél százalékpontos extra kiigazítást, ugyanakkor nem ez, hanem a Bizottság ajánlása (recommendation) kerül az Ecofin március 8-i ülése elé. Ez utóbbi dokumentum viszont nem tartalmazza az említett fél százalékpontos extra kiigazítás szükségességét. Ma ennek az ajánlásnak a tartalmában egyezett meg a magyar fél az európai uniós illetékesekkel, melynek részletei egyelőre nem publikusak.
HR BLOGGER
coachco  |  2026.04.14 16:58
Régen írtam blogbejegyzést. Valahogy nem volt hozzá kedvem. De arra jutottam, így négy év után ezt a...
legacykft  |  2026.04.08 14:55
Egyre több olyan szakemberrel találkozunk, akik csoportokkal dolgoznak, legyen szó önismereti folyam...
hrdoktor  |  2026.03.24 15:00
A menopauza beköszönte sokféle testi panasszal járhat, ezek közül az egyik leggyakoribb az alvás min...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
NAPTÁR
Tovább
2026. május 4. hétfő
Mónika, Flórián
19. hét
Május 4.
A tűzoltók napja
Május 4.
Star Wars Nap
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mondd el, mit gondolsz: töltsd ki a kérdőívet!
Kihagyom