A Magyar Nemzeti Bank felülvizsgált adatai alapján 2004 első negyedévében a folyó fizetési mérleg 1705 millió euró hiánnyal zárt. Ez 51 millió euróval kisebb, mint a negyedév három hónapjára közölt adatok alapján adódó deficit volt. A folyó fizetési mérleg hiányának felét nem adóssággeneráló tételek finanszírozták. A szezonális hatások kiszűrésével számított folyó fizetési mérleg hiány 2004 első negyedévében kisebb volt, mint az előző negyedévben. A hiány növekedésének tendenciája 2002 végétől folyamatos mérséklődést mutat.
Az MNB által felülvizsgált adatok szerint 2004. I. negyedévében az áruforgalmi mérleg 408 millió eurós hiánnyal zárt a 2003. hasonló időszakában mért 539 millió euróval szemben. A szolgáltatások és jövedelmek egyenlegében 1401 millió eurósdeficit adódott (2003-ban 1036 millió euró), mely a szoogáltatások 384 milliós, illetve a jövedelmek 1017 millió eurós hiányának eredméne. A viszonzatlan folyó átutalások egyenlege 104 millió eurós többlettel zárt a 2003. hasonló időszaki 148 millió eurós szufficittel szemben.
Az MNB adataiból kitűnik, hogy a folyó mérleg hiányának éppen 50%-át a nem adóssággeneráló tételek finanszírozták, mely a 2003. hasonló időszaki 31%-os arányhoz képest számottevő javulást mutat.
2004 első negyedévben a nem adóssággeneráló finanszírozás formájában megjelenő tőkemozgások egyenlege 860 millió euró beáramlást mutatott. Tulajdonosi részesedés formájában megvalósuló közvetlen tőkebefektetések értéke (részvény és egyéb részesedés, valamint az újrabefektetett jövedelem), a magyar befektetők 220 millió euró külföldre irányuló, és a külföldi befektetők 754 millió euró Magyarországra irányuló tőkebefektetésének eredményeként alakult ki.
Az újrabefektetett jövedelmek 516 millió eurót tettek ki 2004. első negyedévében. A tulajdonviszonyt megtestesítő portfólióbefektetéseknél jelentkező nettó forgalom 326 millió euró forrásbeáramlást
mutatott.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 2,5 millió forintot igényelnél, 72 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 760 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,29 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 948 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
2004. március végén a jegybanki tartalékok értéke 10.2 milliárd euró volt.
Az MNB adatai alapján a nemzetgazdaság nettó adóssága2004 első negyedévének végén 20.1 milliárd euró volt, ami kissé magasabb a tavaly év végi 19.3 milliárd euróhoz képest. A bruttó adósság46.8 milliárd euró volt az első negyedév végén, ami szintén kimértékű emelkedést mutat a 2003. IV. negyedévi 45.7 milliárd euróval.

Drasztikusan átalakul a magyar gasztronómia a klímaváltozás miatt: komoly szemléletváltás kell a hazai konyhákban.
Ha egymás mellé tennénk mind a 2800-at, az Atlanti-óceánig is eljuthatnánk; utunk során pedig tökéletesen kirajzolódna egy a magyar társadalomról szóló szubjektív látlelet.
Már csak 500 nevező kell, hogy magyar Guinness-rekord szülessen októberben! A cél továbbra is, hogy ezren rúgjanak büntetőt az Országos Tizenegyesrúgó Bajnokságon.
A művészről eddig még nem készült monográfia, ezt a hiányt pótolja az ősszel megjelenő, kétnyelvű (magyar és angol) művészeti album készül.
-
Nem enyhül az élelmiszer-infláció, de nem mindenhol kell mélyebben a zsebünkbe nyúlni
A Lidl-nél például bővítik az akciós termékek körét.
-
Multi élelmiszerláncok: családtámogatás az árakon és a munkatársakon keresztül (x)
Évente több száz milliárdos nagyságrendben fektetnek be az árak letörésébe, valamint munkatársaik bérezésébe és egyéb juttatásaiba az árharcos multinacionális nemzetközi élelmiszerláncok.
-
Másodszor emel bért idén a Rossmann (x)
300 millió forintot fordít munkatársai fizetéseinek növelésére az idén 30 éves drogéria, amely tavaly elnyerte a Kincentric Legjobb Munkahely díját.
-
A környezetbarát IT eszközöké a jövő (x)
A világ első szén-dioxid-semleges üzleti laptopja új fejezetet nyithat fenntartható digitalizációban.
- Ma dől el, mennyi pedagógus marad az új rendszerben
- Elfogatóparancsot adtak ki a volt magyar válogatott futballista ellen
- Részletes szakértői magyarázat a nyugdíjkompenzációra - ezért 3,1 a 3,5 százalék
- Újabb jelentős energetikai tárgyalást folytat Orbán Viktor
- Egy magyar a Google borítóképén
- Autósok, figyelem: nagy lezárás jön az egyik legforgalmasabb csomópontban
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


