5 °C Budapest

"Szeptember végén" (szemelvények a Globus közgyűléséről)

Pénzcentrum
2004. április 28. 08:30

Közzétette a mai közgyűlés előtt határozati javaslatait a Globus Rt. Ahogyan azt a közgyűlési meghívó alapján már sejteni lehetetett, a társaság idén készpénzes osztalékfizetés helyett az eredménytartalékból finanszírozott alaptőke-emelésből származó részvényjuttatással él.


Szemelvények az érdekesebb határozati javaslatokból:

- "A Társaság a 2003-as adózott eredménye terhére készpénzosztalékot nem fizet."

- "A közgyűlés felhatalmazza az Igazgatóságot, hogy a 2003-as üzleti évre vonatkozó osztalékfizetés címén az alaptőkét új részvények forgalomba hozatalával a 2003. évi éves beszámoló szerinti alaptőkén felüli vagyon terhére legfeljebb 248,409,000 Ft összeggel felemelje."

"Az alaptőke-emelést az Igazgatóság úgy köteles végrehajtani, hogy a Társaság minden, 2004. szeptember 30-ai időpontra megfeleltetett részvényese minden 10 részvény után 1 új részvényhez jusson."

"A jelen felhatalmazás alapján az Igazgatóság köteles meghatározni az alaptőke-emelés végrehajtásának szabályait, legkésőbb 2004. december 31-éig jogosult az alaptőke felemeléséről dönteni."

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

------------------------------------------------- ----------

Ahogyan az várható volt, valamennyi előterjesztett határozati javaslatot egyhangúlag fogadta el a Globus Rt. évi rendes közgyűlése. Ennek megfelelően minden 10 részvény után 1 új részvényhez jut a társaság valamennyi, szeptember 30-i időpontra megfeleltetett részvényese.

HR BLOGGER
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
legacykft  |  2025.11.25 17:46
Vajon miért érezzük azt olyan gyakran, hogy két külön világ között próbálunk lavírozni? Hogy a munka...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
laskainelli  |  2025.11.13 08:15
Sokan élik meg azt a frusztráló érzést, hogy a párkapcsolatuk mintha egyhelyben toporogna. Nincs nag...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 11. csütörtök
Árpád
50. hét
December 11.
Nemzetközi hegynap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?