Újabb hozamemelkedés a másodpiacon

Pénzcentrum
2004. április 14. 16:45

A tegnapi napot követően ma is emelkedtek a referenciahozamok az állampapírok másodpiacán, amelyek mögött elsősorban profitrealizálási lépések húzódtak meg.

A állampapír-piaci referenciahozamok a hozamgörbe szinte teljes szakaszán emelkedtek (10-20 bp). A profitrealizálás némiképp meglepő volt a reggeli vártnál kedvezőbb inflációs adat ellenére. Hozamcsökkenés egyedül az éves szakaszon volt, ugyanakkor ezz csak egy papírcsere magyarázta (más referenciapapír).

A hozamok 20-40 bp-tal haladják meg az egy héttel korábbi szinteket.

A két egymást követő napon bekövetkező hozamemelkedés ellenére a piac rövidtávon még mindig közel fél százalékpontos (45 bp-os) irányadó kamatcsökkentést áraz.

HR BLOGGER
vezetoi-coaching  |  2025.07.16 20:48
Szösszenet a meetingekkel kapcsolatban (Linkedin post margójára, amely @Andras Gasparetz keyboardjár...
hrdoktor  |  2025.07.14 07:29
Ahogy közeledik a nyár, a szabadságok időszaka, sokan valójában nem kikapcsolódást, hanem újabb szer...
laskainelli  |  2025.07.10 14:28
Egy szakítás után az ember szíve darabokra hullik, fáj a múlt elengedése, az elképzelt szép jövő elt...
coachco  |  2025.07.08 18:48
Végre nincs meleg, még tán esik is sok helyen, talán lesz időtök olvasni egy kicsit… [...] Bővebbe...
kovacstunde  |  2025.07.05 08:00
Hosszú évek óta Angliában bébiszitterként dolgozó kliensem panaszolta; hogy kisiskolás unokáját a me...
Temérdek magyar él óriási tévhitben: azt hiszik, olcsón vásárolnak, pedig így sokkal jobban megérné

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.

Megelégelték a fővárost, a Mátrába költöztek: lesajnált csodakertet próbál megmenteni a fiatal pár

Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?

Három kiló ruháért másik három kilót kapsz - így forgasd fel a ruhatáradat! (x)

Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.

NAPTÁR
Tovább
2025. július 18. péntek
Frigyes
29. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?