-3 °C Budapest

Élénkülés a szállodaiparban: 20%-os növekedés

Pénzcentrum
2004. április 8. 09:00

2004 első három hónapjában a vendégéjszakák száma 20%-kal, a bruttó szobaárbevétel - folyó áron 24%-kal - nőtt az előző év azonos időszakához képest - közölte a KSH. A szállodák átlagosan 46%-os szobakapacitás-kihasználtságot értek el.

2004 első negyedévében a szállodaiparban folytatódott a forgalom növekedése, mely már 2003 közepétől érzékelhető volt.

Az első negyedévben a korábbiakhoz hasonlóan a legmagasabb szobafoglaltságot (49%) a budapesti ötcsillagos szállodák, a legalacsonyabbat (42%) a Budapesten működő háromcsillagos házak mérték. A szállodák átlagosan 46%-os szobakapacitás-kihasználtsággal működtek, ami a 2003. január-márciusban mért szobafoglaltságnál 6 százalékponttal volt magasabb. Január-márciusban egy kiadott szállodai szoba bruttó átlagára 11,900 Ft volt. Egy kiadható szállodai szobára átlagosan 5,400 Ft bruttó szobaárbevétel jutott.

Márciusban az ötcsillagos budapesti szállodák egyszobára jutó árbevétele 41%-kal volt magasabb az előző év azonos időszakinál.

A bruttó szobaárbevétel folyó áron átlagosan 24%-kal nőtt 2003. január-márciushoz képest. Ezen időszakban minden vizsgált kategóriában a szobaárbevétel jelentősen emelkedett.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

2004 első három hónapjában átlagosan egyötödével nőtt a vendégéjszakák száma a korábbi év azonos időszakához képest. Ezen belül a budapesti három- és négycsillagos szállodák vendégforgalma bővült a legdinamikusabban (30-36%-kal).

HR BLOGGER
legacykft  |  2025.12.22 13:31
Napok óta készülsz. Fejben már sokszor lefutott, hogy idén tényleg más lesz. Nyugodtabb. Békésebb. F...
laskainelli  |  2025.12.13 12:55
Sokan gondolják úgy, hogy egy kapcsolatnak magától kellene működnie. Ha igazán szeretjük egymást, ak...
hrdoktor  |  2025.12.10 11:10
A leggyakoribb fertőző betegségek egyike az influenza, amellyel kapcsolatban számos tévhit kering a...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
NAPTÁR
Tovább
2026. január 3. szombat
Genovéva, Benjámin
1. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. január 3. 19:21