Vajon ki lett az első? Mekkora a vagyona?
A Pocsai Alex vezette befektető csoport a Hír TV-t működtető rt. tegnapi közgyűlésén elfogadta a pénbzügyi befektetők vételi ajánlatát, így tulajdonos cserére kerül sor a Hír TV-nél - tudósított mai számában a Népszabadság.
Az új tulajdonosok Töröcskei István és Nánásy Csaba.
Töröcskei, aki eddig is tagja volt a Hír TV-t működtető társaság felügyelő bizottságának, korábban 1992-1994 között a Magyar Hitelbank vezérigazgatója volt, majd az Orbán-kormány idején a miniszterelnök jelölte a Magyar Exporthitel Biztosító Rt. igazgatósági elnöki posztjára. A Népszabadság beszámolt arról is, hogy Töröcskei az előző kormányzati ciklusban megszerezte a Gödöllői Tangazdaság Rt. feletti irányítást, a privatizációban kiszorítva a volt állami cég dolgozóit.
Nánásy Csaba érdekeltségi körébe tartozik a BÁV-ot szintén az előző kormányzati ciklus alatt megszerző Pro-Cash Rt., aki a Népszabadság írása szerint több szálon is a Vegyépszerhez kötődik.
A napilap beszámolója szerint az új tulajdonosok mellett új vezérigazgató is lesz, a gazdasági ügyeket a Simicska Lajos érdekeltségű Hung-Ister Rt.-től érkező Fazekas Csaba irányítja. Az eddigi vezérigazgató Borókai Gábor, a Hír TV elnöke marad.
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Új szakaszba lép az Aquincumi híd tervezése
- Még csak ez hiányzott: söröspalackhiány fenyeget
- Beindultak a szakszervezetek, újabb béremelés lehet már a nyáron
- Veszélyben a Tesla-tulajdonosok autója
- Fontos változás jön a budapesti parkolásban
- Pár nap melegedés, azután eső és hűvösebb - időjárási menetrend
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


