A X. kerületi önkormányzatnak nincs nagy szerencséje a Richter részvényeivel. A kőbányai önkormányzat még a legnagyobb hazai gyógyszergyár privatizációjakor jutott az évek során egyre jelentősebb értéket képviselő részvény paketthez, melynek egy részét még az orosz válságot megelőző tavasszal 1998-ban 20 ezer Ft feletti árfolyamon értékesítette is. A visszamenőleg remek üzletnek bizonyult eladás körülményei sem voltak azonban teljesen egyértelműek az önkormányzat képviselői szerint, így az értékesítést végző brókercéggel való (jog)viták után megmaradt - korábbi információink szerint 103,653 db - Richter részvényét az önkormányzat 2000-ben "jó érzékkel" transzferáltatta át a Kulcsár-féle K&H értékpapírcéghez.
Tekintve, hogy innentől kezdve az önkormányzat éveken át nem nyúlt a részvényekhez, Kulcsár Attila egyéb ügyletei ismeretében nem tekinthető kizártnak, hogy a több mint 100 ezer kőbányai Richter részvény az önkormányzat tudta nélkül is meglehetősen aktívan lehetett menedzselve, ill. jórészt vélhetőleg a "Kulcsár féle piramis játék" Betonút Rt. melletti másik finanszírozója lehetett.
A Magyar Hírlap mai számában nyilatkozó Lőrincz Jenő, a X. kerületi önkormányzat polgármesteri irodájának vezetője elmondta, hogy összesen 2.7 mrd Ft értékű értékpapírjuk ragadt bent a K&H Equities-nél, ma már azonban 3 mrd Ft feletti összeget követelnek a K&H-tól, az időközben bekövetkezett árfolyam mozgásokra tekintettel (tavaly júliusban a Richter árfolyama még 17 ezer Ft körül volt, több mint 20%-kal a jelenlegi értéke alatt).
Arra azonban, hogy az önkormányzat belátható időn belül viszontlássa a 2000-ben a K&H-hoz betett értékpapírjait (ill. azok ellenértékét) meglehetősen csekély az esély, ugyanis hiába adta be az önkormányzat a keresetét a Budapesti Pénz- és Tőkepiaci Választott Bírósághoz, annak jogosultságát az ügy elbírálására a a K&H Equities vitatja, így a beadvány tárgyalására nem kerülhetett sor. Az ügyet vélhetőleg így a Fővárosi Bíróság gazdasági kollégiuma fogja tárgyalni, s a jogerős döntés meghozataláig még évek telhetnek el.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
-
Több, mint a kötelező: akár féláron is megvehetjük ezeket a termékeket
Az áruházlánc az akcióköteles termékkategóriákból egy-egy terméket akár 20-50% közötti kedvezménnyel kínál.
- Kétszeres olimpiai bajnokot szerződtethet az FTC
- Megvan az elhunyt fideszes honatya utóda
- Pokolian megerősödhet a Vasas férfi pólócsapata
- Pálinkával búcsúztatták a Székelyföldről hazainduló III. Károlyt
- "35-70 település" - Az ukrán elnök tudott róla, hogy 2022-ben aláaknázták a gátat
- Gát - Az ENSZ "majdnem kimondja", hogy mi történt, az EU konkrét
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


