Március 22-én igazgatósági ülést tart a Matáv, amelyen több, a vállalat jövőjét meghatározó kérdésben születik stratégia döntés. Az igazgatósági ülés valószínűleg a legfontosabb esemény lesz a Matáv életében az idei évben, s talán irányt mutathat a tőzsdei szempontból eddig korlátozott lehetőségeket kínáló papírnak.
A "vállalat jövőjét meghatározó" jelző nem túlzás, a Matáv már éves eredményekor ígérte a középtávú stratégia kibontását. A jövő kérdéseit illető döntéseknek már itt volt az idejük, a társaság stagnáló pályára került, s egyelőre még csak jelei vannak, hogy melyik irányba akar kitörni. A fő tulajdonos Deutsche Telekom és annak menedzsmentjének helyzete megszilárdult, az alapok stabilak az új stratégiáról.
A Matáv minden bizonnyal a már Deutsche Telekom által felvázolt úton indul el, azonban kérdéses, hogy a DT stratégiája milyen szinten kerül lefordításra magyarra. A Deutsche Telekom egyértelműen elkötelezte magát az információs technológia, az internet és az integrált csoporttevékenység mellett, valószínűleg a Matáv sem tesz mást, azonban más gazdasági környezet miatt nyilván módosított célokat kell kitűzni. A Matáv valószínűleg fokozottan ki fog állni a baráti szabályozás elképzelése mellett, s továbbra is hangsúlyosnak tartja vezetékes üzletágát.
Az üzleti kérdéseken túl a stratégia megalkotása során talán választ kaphatunk olyan kérdésekre is, mint a finanszírozás, osztalékpolitika, tőzsdei jelenlét kapcsán kifejtett álláspont, de sor kerülhet a középtávú beruházások, növekedési/ csökkenési irányok vázolására is. A közép távú stratégia nem a sajtónak, hanem a befektetőknek fog szólni, akik már várják a cégtől a határozott indikációkat. Az igazgatósági ülésen valószínűleg választ kaphatunk a Westel névváltása kapcsán felmerült kérdésekre.
Mivel az igazgatóságban főleg a Deutsche Telekom jelöltjei ülnek, az ott megszülető döntések teljes mértékben egybe fognak esni a fő tulajdonos szándékaival, amelyek reményeink szerint nagy vonalakban megegyeznek a menedzsment elképzeléseivel.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 8,54 százalékos THM-el, és havi 127 668 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 9,01% a THM; a Raiffeisen Banknál 9,15%; a K&H Banknál 9,23%, az Erste Banknál pedig 9,63%; míg a MagNet Banknál 9,71%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Az igazgatósági ülés után valószínűleg jobban megfogható lesz a cég jövője, eredmény/ cash termelő képessége, az ott születet döntések és megállapítások irányt adhatnak a papírnak, azonban ez korántsem biztos, hogy felfele lesz.
Beszámolók szerint az 1-3 éves korosztály 25%-a - tehát minden negyedik gyermek - elutasít valamilyen ételt, és sokuknál óvodás, általános iskolás korban is fennáll még a probléma.
Az egyre népszerűbb finanszírozási forma itthon is gyorsan terjed, egyre többen ismerik és használják.
Bár sokat fejlődött az utóbbi években a hazai startup ökoszisztéma, még egy nagyságrenddel, szinte minden fontos mutatóban le van maradva a régiós élvonaltól.
A 120 fős tulajdonosi közösség mellé most Balogh Petya cége is beszállt a Brancs közösségi finanszírozási platformba.
-
Több, mint a kötelező: akár féláron is megvehetjük ezeket a termékeket
Az áruházlánc az akcióköteles termékkategóriákból egy-egy terméket akár 20-50% közötti kedvezménnyel kínál.
- Friss felmérés: egyre több német akar kevesebb uniót
- Új igazolványt vezetnének be
- Döbbenetes ukrán veszteségekről számoltak be az oroszok
- Videón, ahogy a rendőrök kihallgatják a nyíregyházi gyilkost
- Elhunyt egy népszerű magyar színész
- A villa után megvan Korda Györgyék új lakhelye, érdekes szomszédokat kaptak
Sustainable World 2023
Portfolio Balaton Business Forum 2023
BUDAPEST - Pörgessük fel együtt a hazai KKV szektort!


