Átlagosan 11 százalékkal emelték a családi házak hirdetési árát a tulajdonosok egy év alatt, ami jóval alacsonyabb a lakások drágulásánál.
Tízezreknek nyújthat segítséget adósságuk rendezéséhez a családi csődvédelemről szóló törvényjavaslat, amelyet a Kereszténydemokrata Néppárt képviselői szerdán nyújtottak be az Országgyűlésnek - mondta Harrach Péter frakcióvezető csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Harrach Péter az MTI kérdésére elmondta: első körben 100 csődgondnokot képeznek ki, a továbbiakról az esetleges igényeknek megfelelően döntenek. Arról, hogy az adósnak mit jelent a védelem, a frakcióvezető elmondta: a folyamatban lévő végrehajtást felfüggesztik és újat nem lehet indítani. Részleges moratóriumot rögzítenek a törlesztésre, és minden hitelező csak az adósságrendezési eljárásban érvényesítheti követelését. A lakóingatlanra jelzálog elkülönítést kaphat az adós, ez is segíti, hogy időt nyerjen. Öt év lejártával az adósság egy jelentős részét elengedhetik, ez elérheti - kivéve a jelzáloggal érintett ingatlan adósságát - akár a 60 százalékot is - ismertette Harrach Péter.
Vejkey Imre KDNP-s országgyűlési képviselő elmondta: az MNB által összegyűjtött banki adatszolgáltatások alapján a 90 napon túl lejárt hiteltartozások meghaladják az 1000 milliárd forintot, ezek mintegy 45 százaléka lakáshitel, 55 százaléka pedig szabad felhasználású jelzáloghitel. Megjegyezte: azon adósok részére, akik nem tudnak élni a csődvédelemmel, jogszabály-módosítással lehetővé kell tenni - akár a Nemzeti Eszközkezelő további erősítésén keresztül - azt, hogy bérlőként legalább 5 évig tovább használhassák a lakóingatlant.

"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.
-
Brutális hiba, ha egy munkáltató csak a fizetéssel akarja megtartani a dolgozóit: ez ma már kevés
Berta Pétert, a WHC Csoport ügyvezetőjét kérdeztük.


