A Pénzcentrum.hu rendszeresen vizsgálja, hogy a különböző magyarországi pénzintézeteknél adott időszakban milyen mértékben adósodnak el a lakossági ügyfelek. A személyi kölcsönök és a szabad felhasználású jelzáloghitelek után ezúttal a lakáshiteleket vettük górcső alá. Az idei év első két hónapjában az igénylők által átlagosan felvett hitelösszeg csökkent, ugyanakkor a futamidő tekintetében nem történt jelentősebb változás.
A válság következtében az elmúlt két évben jelentősen átalakult a lakáshitelezés rendszere hazánkban. A szigorítások utáni forinthitelezés időszakában a kihelyezett hitelállomány évek óta nem látott alacsony szintre esett vissza.
Az ingatlanpiaci tranzakciók számának csökkenése, valamint az óvatosabb banki hitelezés eredményeképpen a bankok által megadott adatok szerint az év első két hónapjában átlagosan 7,25 millió forint lakáshitelt igényeltek az ügyfelek, az átlagos futamidő banktól függően 17 és 20 év 3 hónap között alakult.
A listát az AEGON Hitel vezeti 12,7 millió forintos átlagos hitelösszeggel, a társaság lakossági ügyfelei átlagosan 20 évre és 3 hónapra adósodnak el. Őket követi az UCB Ingatlanhitel 10 millió forintos, majd a Sopron Bank 8,4 millió forintos átlagos lakáshitel összeggel, mindkét finanszírozó ügyfelei átlagosan 20 éves futamidőt választottak.
Az AXA Banknál lakáshitelt igénylők valamivel kevesebb, mint 8 millió forintot vettek fel az év első két hónapjában.
Gyorshír! 30%-os létszámleépítés az AXA-nál
A Raiffeisen Banknál 5-6 millió forint között, míg az UniCreditnél és a Budapest Banknál 5 millió forint körül alakult az átlagos hitelösszeg, az utóbbi pénzintézet ügyfelei átlagosan két és fél évvel rövidebb futamidőt választottak.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 15 millió forintot, 20 éves futamidőre, már 6 százalékos THM-el, és havi 106 085 forintos törlesztővel fel lehet venni a Raiffeisen Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,42% a THM; a K&H Banknál 6,43%; az Erste Banknál 6,67%, a MagNet Banknál pedig 6,8%; míg az UniCredit Banknál 6,9%-os THM-mel kalkulálhatunk. Érdemes még megnézni a Sopron Bank, a Takarékbank, és természetesen a többi magyar hitelintézet konstrukcióját is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Az OTP Bank ügyfelei átlagosan kevesebb, mint 3,5 millió forintot vettek fel. A legalacsonyabb átalagos futamidőt szintén a legnagyobb hazai lakossági bank ügyfelei választották alig több mint 10 évvel. Az OTP-vel kapcsolatban említést érdemel, hogy a lakáshitelek terén a 2010-es új folyósítások volumene 60%-kal nőtt az előző évhez képest, ennek eredményeként a bank folyósításból számított piaci részesedése 15%-ról 29%-ra nőtt tavaly.
Milyen egyéb költségekre számíthat, aki késik a lakáshitel törlesztéssel - kattints!
Szinte semmi sem fejleszti olyan gyorsan és hatékonyan a legkisebbek agyát, mint a társasjáték.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
- Prostitúcióra kényszerítette exét, a TEK ütött rajta – videó
- Börtönkolóniára kerültek az Azovsztal védői
- Hárman meghaltak egy önvezető Tesla balesetében
- Orbán Viktor 12 pontja a CPAC-en: ha te vagy a legjobb, akkor győzhetsz
- A szenvedély volt a Frankfurt sikerének a titka
- Gazdasági forgatókönyvek az ukrajnai háborúra
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


