19 °C Budapest

Fél éve töretlen a Citibank 0 Ft-os bankszámla ajánlatának sikere

Pénzcentrum
2008. szeptember 15. 15:47

A Citibank Zrt. 2008 márciusában indította piacon egyedülálló ajánlatát, a 0 Ft-os Bankszámlacsomagot, melynek keretén belül az összes forinthoz kapcsolódó belföldi banki tranzakció ingyenessé vált. A fél éve indított ajánlatot eddig közel tízezer ügyfél választotta, akik nagy része egyben új Citibank ügyfél is.


A magyar piacon rendkívüli 0 Ft-os számlacsomag - mely lehetővé teszi, hogy összes belföldi forinttranzakciójukat folyamatosan és hosszútávon díjmentesen intézhessék az ügyfelek - nem egy korlátozott időre szóló akció, a Citibank nem tervezi az ajánlat módosítását. A 0 Ft-os Citibank-számlacsomagot azok a lakossági ügyfelek vehetik igénybe továbbra is, akik havonta egyszer egyösszegben legalább 150 ezer forintot utalnak a 0 Ft-os bankszámlára, vagy a Citibanknál lévő havi átlagegyenlegük összege eléri a 3 millió forintot.

A Citibank független piackutatók bevonásával felmérést végzett a bankszámla használati szokásokról, valamint összehasonlította az egyes bankok számlavezetési és leggyakoribb tranzakciós költségeit. A felmérésből kiderült, hogy az olcsó számlavezetési csomagok gyakran magas tranzakciós díjakkal párosulnak, melyekkel sokszor csak a számlanyitást követően szembesülnek a fogyasztók. A felmérés szerint a banki költségek leggyakrabban 30 000 Ft körül alakulnak éves szinten, egyes esetekben akár az 50 000 forintot is elérhetik, míg ez a Citibanknál továbbra is nulla forint.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. augusztus 21. 18:37
A Momentum helyreigazítást kért a közmédiától az M1 Híradó tegnap újraindult első esti adásában elha...
Kasza Elliott-tal  |  2026. augusztus 21. 18:33
A MARA miatt szoktam nézegetni a Bitcoint, és most úgy látom, hogy vége van egy nagy korrekciónak. E...
ChikansPlanet  |  2026. augusztus 21. 08:00
A szélsőséges meleg egyszerre növeli a hűtési célú villamosenergia-igényt és fogja vissza több erőmű...
Bankmonitor  |  2026. augusztus 19. 16:15
A magyar háztartások pénzügyi vagyona már 125 ezer milliárd forint fölött jár, ebből több mint 26 ez...
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 22. szombat
Menyhért, Mirjam
34. hét
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?