Az érettségi vizsga végeztével megszűnik a diákok családi pótlékra való jogosultsága, akkor is ha továbbtanulni szándékozik, ugyanakkor a diákigazolványhoz kapcsolódó kedvezmények és az egészségügyi szolgáltatási járulék fizetése alóli mentesség továbbra is jár, még azoknak is, akik ősszel nem tanulnak tovább - írja a Magyar Nemzet.
A családi pótlékra való jogosultság tehát a záróvizsgával megszűnik, így akik ősszel továbbtanulnak ismét igényelniük kell a juttatást, nekik utólag fizetik ki a július-augusztus hónapra járó összeget.
Ugyanakkor az érettségi záróvizsga és július hónap közötti időszakra járó, valamint a szeptember első napjaira eső pótlékot nem fizetik ki. Egy gyermek után a pótlék összege havi 12200 forint, kettő után 13300, míg három vagy több gyerek esetén 16000 forint fejenként. Vagyis elég nagy összeget kell nélkülözniük a szülőknek a nyári hónapokban.
Ugyanakkor a diákigazolványért járó kedvezmények, mint például a rendezvényekre, strandokra, valamint a vasúti és buszos közlekedésért járó 50 százalékos kedvezményt október 31-ig az is igénybe veheti, aki nem tanul ősszel tovább, holott róluk már februárban, a felvételi jelentkezési határidők lezárultával tudni lehet, h folytatnak-e ősszel tanulmányokat vagy sem.
Idén 85 ezeren érettségiztek, közülük mintegy 23585-en felvételiznek valamely felsőoktatási intézménybe.
Óriási botrány robbant: úgy vertek át rengeteg Visa és MasterCard kártyatulajt, hogy észre se vették
A kártérítésre azok az ügyfelek jogosultak, akik független, nem banki üzemeltetésű ATM-eknél fizettek díjat készpénzfelvételkor.
-
Húsz évre bebiztosították magukat: így juthat fix áron zöldáramhoz ez az ipari óriásvállalat
Tóth Zoltánt, az E.ON EIS (Energy Infrastructure Solutions) megoldásértékesítési osztályvezetőjét kérdeztük.
-
Gesztenye-feldolgozó, pizzéria, repülőgyár, fémipari vállalat - négy cég, négy iparág és azonos kihívások (x)
Az E.ON sikeres hazai kkv-kal közös együttműködésben mutatja be, hogyan tud segíteni egy energiaszolgáltató a cégek versenyképességében.








