Az európai uniós fejlesztési forrásokat kezelő hazai intézményrendszer működése egyszerűbb, gyorsabb, átláthatóbb és érthetőbb lesz 2007-től. A változtatások elsősorban a pályázóknak jelentenek könnyebbséget, és hozzájárulnak az uniós források felhasználásának gördülékenyebbé tételéhez - írja a Világgazdaság.
Az uniós és a hazai szabályozás bonyolultsága, túlzott bürokratikussága, valamint az elbírálás, a szerződéskötés és a kifizetések lassúsága sok gondot okozott a pályázóknak eddig.
Az Új Magyarország fejlesztési terv elsŐ tendereinek megjelenésével párhuzamosan újabb szervezeti, eljárásrendi és adminisztrációs változtatásokat vezet be a kormány a pályázati rendszer egyszerűsítése, gyorsítása és még átláthatóbbá tétele érdekében. Az intézkedéssorozat eredményeként a jövőben kevesebb igazolást kérnek a pályázótól, a legtöbb dokumentumot csak a már nyertesektől várják el, elsősorban a támogatási szerződés megkötéséhez. További fontos változás, hogy ezentúl az állami igazolások (APEH, vám- és pénzügyőrség stb.), állami rendszerekben szereplő adatok beszerzése a pályáztatók feladata lesz.
Jelenleg mintegy harmincféle eljárásrend érvényesül a rendszerben; jövőre ezeket is egységesítik, a jelentkezők eddigi tapasztalatainak figyelembevételével, többek között a pályázati adatlapok és a támogatási szerződések mintáinak egyszerűsítésével. Bevezetik az egyablakos ügyintézést: minden szakterületen egyetlen közreműködő szervezet végzi a pályázatkezelést, így a pályázó a pályázati anyag összeállításától a projekt megvalósításának befejezéséig egyetlen intézménnyel áll kapcsolatban. Teljes körűvé teszik az elektromos ügyintézést. A tendereztetés informatikai rendszere összekapcsolódik majd az ügyfélkapuval, ezzel párhuzamosan már nemcsak a pályázatok és a kifizetési kérelmek benyújtása történhet elektronikus úton, hanem például a hiánypótlásra felszólító levelek elküldése is. A kétfordulós pályázati eljárás bevezetése az adminisztrációs terheket és a felesleges papírmunkát csökkentheti, elsősorban az önkormányzati projektek esetében. Ez a fejlesztési ötletek egyfajta előszűrését jelenti majd annak érdekében, hogy a komplex pályázati dokumentációt már csak a valóban jó és támogatható projektötletekre kelljen kidolgozni. Egyszerűbb és gyorsabb lesz a fizetési eljárás is. Kevesebb dokumentumot kérnek be, például az általános költségek a projekt teljes büdzséjének bizonyos hányadáig tételes igazolás nélkül elszámolhatók lesznek.
Egyidejűleg bevezetik a teljesítményalapú finanszírozást az intézményrendszerben. Ezzel kívánják kikényszeríteni a gyors, pontos és pályázóbarát munkát a támogatásokat kezelő intézményeknél. Egyértelmű és tételesen szabályozott lesz a projektek kiválasztásának folyamata, a benyújtás módjától a bírálóbizottság döntéséig. Ennek indoklását a határozat meghozatalát követően az interneten keresztül ismerheti meg a pályázó, aki a jövőben panasszal élhet a döntés ellen.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- Hogyan kapcsolódott Puskás, Kocsis és Czibor a Manchester United tragédiájához?
- Hidvéghi Balázs: ez további öngyilkos, nekünk ártó lépéseket jelentene
- Kedvező kivétel a nyugdíjaknál
- Megdöbbentő cápatámadás Ausztráliában
- Újabb kormányzati segítő program a láthatáron
- Mínusz 78 fokos történelmi rekord, üvöltő szél - drámai videó
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


