Lemondott posztjáról Valdas Dambrauskas, a DVTK labdarúgócsapatának vezetőedzője.

Hiába a 1,2 milliárdos kikiáltási ár és a patinás múlt, máig nem akadt gazdára a Miskolc belvárosában álló különleges épülete. Az egykori pártház, majd Nemzetközi Kereskedelmi Központ üresen és romló állapotban várja sorsa jobbra fordulását.
A Dósa Károly és Dufala József által tervezett, szocialista realista stílusban épült egykori megyei pártház évtizedeken át a helyi hatalom központjaként szolgált Miskolcon. A rendszerváltás után új nevet és új funkciót kapott: International Trade Center (ITC) néven vállalkozásoknak, szervezeteknek adott otthont, és évekig otthona volt rangos eseményeknek, például a Miskolci Utazási Kiállításnak vagy esküvői bemutatóknak - írta a Boon.hu.
Tervek voltak, támogatás nem lett, az egykor nyüzsgő épület ma már kong az ürességtől. A legkomolyabb reményt a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal fejlesztési terve jelentette, amely szerint modern járási hivatali központtá alakították volna át, többmilliárdos állami támogatással. A terv azonban – mint sok más – papíron maradt, az anyagi háttér hiánya miatt sosem valósult meg. Egy ideig még a bontás is szóba került, de a tiltakozások hatására erről letett a kormány. Azóta viszont az épület állaga tovább romlik, a felújítás elkerülhetetlenné vált.
Árverés: sehol egy érdeklődő
Az ITC jelenleg a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. kezelésében van. Az MNV 2025 márciusában elektronikus árverésen kínálta eladásra az ingatlant 1,2 milliárd forintos kikiáltási áron. Az első kör sikertelenül zárult – nem akadt rá vevő, így április 1-jén újra meghirdették. Ennek ellenére, információink szerint továbbra sincs érdeklődő. Pedig az ár reálisnak tűnik egy belvárosi, jó adottságú ingatlan esetében, még ha komoly felújításra is szorul.
Magyarországon több sikeres példa is bizonyítja, hogy elhagyatott vagy funkciójukat vesztett épületek kreatív újrahasznosítással újra a városi élet szerves részévé válhatnak. A budapesti Millenáris esetében a Ganz-gyár egykori ipari csarnokait alakították át kulturális és innovációs központtá, megőrizve az ipari karaktert, de kortárs tartalommal megtöltve. Pécsett pedig a Zsolnay Negyed EU-s támogatással született újjá: a híres porcelángyár területe ma múzeumoknak, műhelyeknek és oktatási intézményeknek ad otthont, mélyen beágyazódva a város kulturális identitásába.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Berobbant a grillszezon: mutatjuk, mik lesznek az idei újdonságok
Egzotikus ízek is megjelentek a PENNY kínálatában.
-
Vállalkozói álmok: egyre több magyar fiatal vált alkalmazotti létből saját üzletre
OTP Junior Piacralépők: tíz fiatal vállalkozó versenyez 10 millió forintos fejlesztési támogatásért.


