Keddtől beindul a zivatargyár, addig viszont jó idő lesz. Úgyhogy Húsvét után készülhetünk az esőre.

Csodájára járnak a magyar falunak: giga szalmanyúl, tojásalagút és műfüves Trabant a húsvéti parkban
Egy évtizede indult útjára az az egyedülálló kezdeményezés, amely mára Somogy egyik leglátogatottabb tavaszi látványosságává nőtte ki magát. Kéthely húsvéti parkja idén jubilál, a látogatók pedig ismét elmerülhetnek a színes dekorációk, óriás tojások és látványos installációk világában.
A 2300 fős somogyi község központjában kialakított ünnepi park immár tizedik alkalommal nyitotta meg kapuit. A program megálmodója és motorja Molnár Balázs polgármester, aki építész végzettségének is köszönhetően már az első évben egyedi látványvilágot tervezett a településnek - írta a Sonline.
A húsvéti park legismertebb attrakciója a közel háromméteres szalmanyúl, amelynek vasvázát egy szabadkézi vázlat alapján készítették el, majd helyi önkéntesek közreműködésével borították be szénával. Az alkotás azóta minden évben újra felépül, a dekoráció pedig évről évre bővül. Idén is látható a 25 méter hosszú tojásalagút, valamint a műfűvel borított Trabant, a díszített tojásfa, illetve a legújabb attrakció, egy óriástojás borosüvegekből. Ez utóbbi nemcsak a látvány miatt különleges, hanem mert utal Kéthely borászati hagyományaira is.
A jubileumi év díszítései között több mint 12 ezer kézzel festett tojást állítottak ki, amelyek közül sokat Somogy települései küldtek a szervezők felhívására. A tojásokon helyi motívumok, népi minták díszelegnek, így a park egyfajta közösségi műalkotássá vált.
A látványosság minden évben több ezer látogatót vonz. Bár a pontos számot nehéz megbecsülni, a szervezők szerint több tízezer ember is megfordul a parkban húsvét környékén. A dekorációt közel 40 önkéntes segít elkészíteni minden tavasszal. A húsvéti park május 5-ig látogatható, a terület napközben és esténként is nyitva áll a látogatók előtt. A helyi árusok finomságai – például lángos és üdítő – is hozzájárulnak a családias hangulathoz.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
A fiatalok vállalkozásindítását ösztönzi az OTP Bank új pályázata
OTP Junior Piacralépők címmel vállalkozói versenyt hirdetnek fiatalok számára.
-
Neked 1%, nekik egy újabb lépés a kórházi magány ellen (x)
Az Amigos a gyerekekért önkéntesei, 10 éve viszik a játékos nyelvtanulást a kórházakba. Segítsd őket, hogy jövőre is ott lehessenek a kórházi ágyak mellett.
-
Kiváló minőségű tejtermékek minden napra (x)
A Sole-Mizo Zrt. hat Mizo márkaterméke szerezte már meg a KMÉ-védjegyet, amely a kiemelkedő minőség garanciája a fogyasztók számára.
Portfolio Gen Z Fest 2025


