Borbély Csaba ajándékként vásárolt néhány porcelánbabát, ma pedig a lakását már teljesen ellepték a kis hercegnők, bohócok és népviseletbe öltözött figurák.
Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke videóban jelentette be a koronavírus helyzethez kapcsolódó legújabb intézkedéseket.
A miniszterelnök videós bejelentése a közösségi felület leterheltsége miatt csak 16 órakor vált elérhetővé Facebookon. A kormányfő elmondta, hogy a járványügyi szervek továbbra is 24 órában dolgoznak - írja a Pénzcentrum.
A kormány mai ülésén tettünk egy lépést előre és gazdasági kérdésekkel foglalkoztunk. Eljött az ideje, hogy egészségügyi kérdések mellett gazdasági döntéseket is hozzunk. A mai döntésekkel meg tudjuk védeni a munkahelyeket.
Előrebocsátotta, hogy ezek csak az első lépések, újabbak jönnek.
Először is az első düntésünk, hogy a magáánszemélyek és a vállalkozások, mindenki mai napig megkötött hiteleinek tőke és kamatfizetési kötelezettségét az év végéig felfüggesztjük.
A második döntés alapján a rövid lejáratú vállalkozási hitelek június 30-ig meghosszabbításra kerülnek.
A holnaptól felvett fogyasztási htielek THM-jét a jegybaki alapkamat +5%-ban maximáljuk.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
Negyedszer: a gazdaságunk néhány szektora nehéz helyzetben van. Ilyen súlyos gondokkal küzd a turizmus, vendéglátás, szórakoztatóipar, személyszállítás. Ezekben a szektorokban a munkáltatói járulékot elengedjük. Az egészségbiztosítási díja csökken június 30-ig.
A KATA szerint fizető taxisok adófizetését elengedik. Ezekben az ágazatokban a helyiség bérleti szerződéseket nem lehet felmondani és a bérleti díjakat nem lehet megemelni. Június 30-ig a turizmusfejlesztési hozzájárulást is elengedik.
Döntéseket hoztak a munkavállalási szabályok rugalmasabbá tételéről is, hogy a felek könnyebben meg tudjanak egyezni egymással. Az alaprendeletet ma közzéteszik.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








