20 °C Budapest

Háromhetes csúcson a forint: mit jelent ez a pénzváltáskor?

2015. július 13. 13:02

Stabilan 313 közelében indult a forint újabb hete az euróval szemben, majd a reggel 9 óra előtt érkezett kedvező görög hír hatására azonnal erősödni kezdett a magyar fizetőeszköz is. Délelőtt 310 alá buktak az euróval szembeni jegyzések, azaz új háromhetes forintcsúcs alakult ki.

Szombat délután kezdődött és 17 órán át tartott, különtárgyalásokkal megszakítva az euróövezeti vezetők csúcstalálkozója. Reggel 8-ra létrejött a konszenzusos megállapodás, amely szerint Görögország az euróövezetben marad. Július 14-ig a görög parlamentnek el kell fogadnia a strukturális reformokat, amik érintik a privatizációt, nyugdíj- és adóreformot tartalmaznak. Szerdán pedig újabb eurócsoport-ülés várható, ami megerősítheti az új hároméves mentőprogram elindítását Görögországnak. A megállapodás következtében, ha minden jól megy, a héten végre kinyithatnak a mostanra szinte teljesen kiapadt, két hete zárva tartó görög bankok is.

Frissítés - 2015.07.13, 15 óra
A görög híráramlás lecsillapodásával párhuzamosan a forint árfolyama is megnyugodott az elmúlt órákban. Az euróval szembeni jegyzések a 310,60-as szinten járnak.

A görög megállapodás hírére és a Grexit (azaz hogy a görögök kilépnének az eurózónából) kockázatának kiárazódása miatt kezdetben erősödni tudott az euró a dollárral szemben 1,1130-ról 1,12 közelébe, majd az utóbbi fél órában jelentős esés következett be 1,11 alá.

A Pénzcentrum a budapesti pénzváltóknál azt tapasztalta, hogy az euró legjobb vételi árfolyama 11 óra körül 310,62 forint volt, az eladási árfolyam pedig 311,29 forinton állt Budapest belvárosában. Ugyanígy a dollár esetében 279,6 forint volt a legjobb vételi, és 279,8 forint a legjobb eladási árfolyam.

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. július 25. 12:47
A százdolláros olaj már közel van, de a Hormuzi-szoros körüli konfliktus hatása messze túlmutat a be...
MEDIA1  |  2026. július 24. 20:57
Pataki Ágnes Balázs Béla-díjas producert, Tóth Csaba producert, a Magyar Elektronikus Műsorszolgálta...
Bankmonitor  |  2026. július 24. 13:16
Ma talán minden eddiginél nehezebb dolga van egy lakásvásárlónak az ingatlanpiac és a kamatkörnyezet...
ChikansPlanet  |  2026. július 24. 08:00
A 2026-os El Nio az átlagoshoz képest 2 fokkal emelheti az óceánfelszín hőmérsékletét, így az idei l...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 26. vasárnap
Anna, Anikó
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. július 25. 19:19