26 °C Budapest

Müller Cecília: 130 osztályban és 4 teljes iskolában van érvényben digitális tanrend

2020. szeptember 30. 12:07

Az Operatív Törzs mai sajtótájékoztatóján az országos tisztifőorvos és  operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese ismertette a legfrisebb tudnivalókat a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban.

Az elmúlt 24 órában 36 rendőri intézkedés volt a védelmi intézkedések megszegése miatt, például az Örs vezér téren két állampolgár ellen léptek fel a maszkhasználat megszegése miatt - számolt be Kiss Róbert, a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs ügyeleti központjának vezetőhelyettese, majd hozzátette, a holnapi Kormányinfón jelentik be az ideiglenes schengeni belső határellenőrzés meghosszabbításáról meghozott döntést.

Szlovénia bejelentette, hogy besorolástól függetlenül és teszteredmény nélkül beléphet az országba az a külföldi állampolgár, aki földtulajdonnal rendelkezik Szlovéniában, illetve a 10 napos házi karantén alól mentesülnek, akik ott dolgoznak, az árufuvarozásban résztvevők, valamint a diplomáciai konzulensek, az üzleti ügyekben érkezők, akiknek nem haladja meg a tartózkodása a 48 órát.

Jelenleg 773 fő van a mai nap kórházban, náluk középsúlyosan, vagy súlyosan zajlik a megbetegedés, közülük 54 fő van lélegeztetőgépen - számolt be müller Cecília, országos tisztifőorvos. Ezek a számok nem kedvezőek, az összes pozitív esetszámhoz képest a kórházban ápoltak száma növekszik.

Jelenleg 130 osztálynál és 4 teljes iskolánál van digitális tanrend a megbetegesések miatt.

Müller Cecília szerint nagyon nehéz megmondani, hogyan reagál a szervezet ha valaki egyszerre kapja el az influenzát és a koronavírust. Ha a kettő vírus egyszerre támad, akkor sokkal több probléma lehet, mintha csak egy kórokozó támadna - mondta a tisztifőorvos.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

 

 

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. július 10. 15:24
A Miniszterelnökség szerint szabálytalanságok gyanúját vetik fel a Nemzeti Média- és Hírközlési Ható...
KonyhaKontrolling  |  2026. július 10. 07:45
Az egyik pénzügyekkel (és befektetésekkel) foglalkozó Facebook csoportban megjelent egy írás, miszer...
Bankmonitor  |  2026. július 10. 07:19
Márton 44 éves, kétgyerekes családapa, aki mindig arra készült, hogy egy autóbaleset vagy egy munkah...
Holdblog  |  2026. július 9. 16:00
A tanár-diák arány első ránézésre egyszerű mutatónak tűnik, valójában azonban egészen mást jelent eg...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. július 10. péntek
Amália
28. hét
EZT OLVASTAD MÁR?