Folyamatosan emelkedik a császármetszések száma

MTI
2012. november 22. 09:02

Folyamatosan emelkedik a császármetszések száma Magyarországon. Az Országos Egészségpénztár adatai szerint a császármetszések aránya országosan 34 százalék, ami 5 százalékos emelkedés 2006-hoz képest - írta a Születésház Egyesületre hivatkozva a Népszabadság csütörtökön.

A lap közlése szerint egyes kórházakban ez az arány az 50 százalékot is meghaladja. Így a budapesti Honvéd Kórházban, az esztergomi Vaszary Kolos Kórházban már kevesebben vannak azok a nők, akik természetes módon szülnek. Szintén 50 százalék körüli az arány a Semmelweis Egyetem klinikáin (47,6 százalék), a csornai Margit Kórházban (48,6 százalék), a celldömölki Kemenesalja kórházban (49 százalék).

A Népszabadság rámutatott: a Világ Egészségügyi Szervezet (WHO) ajánlása szerint legfeljebb 15 százalékos arány lenne elfogadható.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2026. június 18. 20:37
A Magyar Nemzeti Médiaszövetség szerint súlyos jogállami, uniós jogi, munkajogi és garanciális aggál...
Kasza Elliott-tal  |  2026. június 18. 20:25
Egy ideje már követem, mert tetszik a grafikonja. Most csak egy gyors posztot rakok ki arról, hogyan...
Bankmonitor  |  2026. június 18. 14:23
A július 15-től kötött Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX+, a Széchenyi Turisztikai Kártya MAX+,...
Holdblog  |  2026. június 18. 12:00
Papíron az Európai Unió a világ egyik legnagyobb vámuniója, ahol az áruk és szolgáltatások szabadon...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 18. csütörtök
Arnold, Levente
25. hét
Június 18.
A tapas világnapja
EZT OLVASTAD MÁR?