8 °C Budapest

Nem marad sokáig az olcsó kötelező

2011. szeptember 19. 09:04

Akár harminc százalékkal is csökkent a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás átlagdíja, így az elmúlt évekhez viszonyítva a díjbevétel is számottevően alacsonyabb lesz - írja a Magyar Hírlap. Az alacsony árszint a biztosítók szerint ugyanakkor nem sokáig tartható fenn.

A lapnak Urbanovszky István, a Magyar Biztosítók Szövetsége Gépjármű-biztosítási Tagozatának tagja elmondta: a kötelezőfelelősségbiztosítás-állományon belül jelentősen megnövekedett az éves díjfizetési ütemet választó ügyfelek száma. Ebből következik, hogy az első negyedéves díjbevétel magasabb, mint a többi időszaké, hiszen a legtöbb esetben az egész évre szóló díjat ekkor fizetik ki az ügyfelek.

A szakember szerint a mostani alacsony árszintet hosszú távon nem lehet fenntartani, mivel a díjak nem tudják majd fedezni a károkat és a költségeket. Ugyanakkor kissé csökkent a biztosítatlan járművek száma az elmúlt években, az arányuk két és fél százalékra tehető.

PC BLOGGER & PODCASTER
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
ChikansPlanet  |  2025. december 5. 09:23
A Föld szinte minden szegletét beborítja a műanyag, a tengerpartoktól a hegycsúcsokig. Az egyszer ha...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 6. szombat
Miklós
49. hét
December 6.
Mikulás
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 6. 12:59