Nagy társadalmi vihart kavart a kanadai munkaügyi miniszter azon bejelentése, hogy a dolgozói biztosításokból befolyt összeg elérte az 51 milliárd kanadai dollárt, azaz a 8459 milliárd forintot.
A dolgozói biztosítást egy munkavállalókat terhelő havi járulék, amely a munkanélkülivé válásra, illetve hosszan tartó betegség miatti keresőképtelenség esetén nyújt fedezetet, az előzőleg megszerzett jövedelem egy meghatározott részét folyósítva a biztosítottnak.
A szövetségileg működtetett rendszer azonban egyes kritikusai szerint túlságosan lassú, és több olyan álláskeresési programot működtet, amelyek a gyakorlatban csupán mint "pénzelnyelő gépek" működnek különösebb társadalmi haszon nélkül.
A biztosítási díjakból származó jövedelmet, amely az elmúlt években jelentősen megemelkedett a kanadai kormány, miután szerződésben vállalt feladatait teljesítette, saját belátása szerint használja fel.
A legtöbb kritika ezen a területen éri a rendszert, a befizetők egy része ugyanis szeretné, ha a kormány a tőlük elvon összeget társadalmilag meghatározott célokra költeni olyanokra például mint a hajléktalanság felszámolása és a szegénységségben élő gyermekek életszínvonalának emelése.
Drágulnak az ingatlanok, emelkednek a hitelkamatok: ez pedig szinte egyenes út a lakhatási válsághoz. Nálunk is működhet az, ahogy az USA-ban megoldották?
A Kickstarternek és az Indiegogonak hála a közösségi finanszírozási forma évek óta világszerte népszerű és most megérkezett Magyarországra is, a Brancs formájában
Sokan alábecsülik, mennyire lényeges alaposan átgondolni, milyen vállalkozási és azzal együtt adózási formát válasszanak induló cégük számára.
Az emberek egyre tudatosabban vásárolnak, sokkal jobban szeretnek olyan termékeket, szolgáltatásokat megvásárolni, amiknek tudják a mögöttes tartalmát.
- Nagy újdonságot jelentett be az MNB
- Csák János "jövőminisztériumnak" nevezte leendő tárcáját
- Már lehet jegyet venni a budapesti vizes-vb-re
- Pintér Sándor meghallgatása: tartozott már a belügyi tárcához az oktatás és az egészségügy
- Jön a 800 forintos kenyér
- Mégsem lehet népszavazás a Fudan egyetemről – felülbírálta az Alkotmánybíróság a Kúriát
Sustainable World 2022
Portfolio Digital Transformation 2022
Külföldi piacra lépés 2022


