A Biopont Kft. szalmonella lehetséges jelenléte miatt napraforgómagot, és napraforgós mézes szeletet vonat ki a forgalomból.

Tüzépinfó néven építőipari árfigyelő rendszer indult, amely 5 üzletlánc 65 boltjában több mint 12 000 termék napi fogyasztói árát követi nyomon - közölte a tuzepinfo.hu hétfőn. Az ingyenesen elérhető oldalon jelenleg az OBI Hungary Retail Kft., a Praktiker Kft., a Bauhaus Szakáruházak Bt., a Piramis Építőház Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. (Építőanyag.hu) és a Szerelvénybolt Kft. (Szerelvénybolt.hu) termékei szerepelnek, a tervek szerint a rendszerbe bevonnák a kisebb lokális boltokat is.
Huber Krisztián az oldalt üzemelő Terc Kft. ügyvezető igazgatója a közleményben kiemelte: az oldal célja az árverseny élénkítése, ezáltal az árak mérséklése, hiszen az építőiparra jellemző hektikus árváltozások, irracionális árkülönbségek gyakran elinflálják a kormányzati támogatásokat, lehetetlenné teszik a lakosság számára az otthonfelújítást vagy az építkezést. A közleményben ismertetik, hogy az oldalon többféleképpen lehet termékre keresni, mindennap frissítik az árakat, így folyamatosan naprakész információhoz juthatnak az érdeklődők.
A hír kapcsán Juhász Attila, az Újház Zrt és az ÉVOSZ Építőanyag-kereskedelmi Tagozatának elnöke azt közölte: "Minden kezdeményezést támogatunk, ami segíti az építőanyag vásárlók pontos tájékozódását, ám ez a rendszer csak rendkívül korlátozottan segíti a tisztánlátást."
Az építőanyagok árképzése egészen másképp működik, mint az élelmiszereké, ahol sikeresen működik az árfigyelő rendszer, ezért a vásárlóknak továbbra is érdemes körülnézniük a hozzájuk legközelebbi építőanyag kereskedésekben. „Megítélésünk szerint az online építőanyag fogyasztói árainak összehasonlítása a nagyobb méretű raklapos kiszerelésű termékek esetében nem releváns” – mondja Juhász Attila. Az elnök szerint ennek az az oka, hogy az építőanyagok piaca egyedi, mert a termék fogyasztói árában kiemelten nagy súlyt képvisel a szállítási díj: az is, amíg a gyártótól egy kereskedőhöz kerül az áru, és az is, amikor a kereskedőtől az építkezés helyszínére. Ez több más extra tétellel (útdíj, raklapdíj, csomagolási, daruzási díj, stb) együtt nehezen összevethetővé teszi az árakat, mert ezek a tételek összessége akár 10-20 százalékos áreltéréseket is megmagyaráznak az eltérő földrajzi lokációk miatt.
Emellett a rendszer nem képes figyelembe venni kapcsolódó szolgáltatások értékét és színvonalát sem, így azt sem, hogy a kiszállított terméket lerakják vagy sem, a lerakodás helyszínéről az végső felhasználás helyszínére deponálják (beviszik a kerti úton, felviszik a lépcsőn), vagy kapcsolódik-e az értékesítéshez tanácsadás, ami különösen a lakossági vásárlók esetében döntő jelentőségű lehet.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 19 616 989 forintot 20 éves futamidőre már 6,26 százalékos THM-el, havi 141 676 forintos törlesztővel fel lehet venni az UniCredit Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,78% a THM, míg a MagNet Banknál 6,88%; az Erste Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7,00%, a K&H Banknál pedig 7,28%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
„Ez az oka annak, hogy minden igyekezete ellenére az országos lefedettségű Újház építőanyag-kereskedelmi hálózat sem tud országosan egységes fogyasztói árakat alkalmazni” – mondja Juhász Attila. „Úgy véljük, hogy a több mint 1000 magyarországi építőanyag kereskedő közötti éles verseny kellő garancia arra, hogy minden piaci szereplő az igényekhez képest a legversenyképesebb szinten tartsa a fogyasztói árait. Azt javasoljuk az építőanyag vásárlóknak, hogy tájékozódjanak az építkezésükhöz közel eső építőanyag kereskedésekben, és minden járulékos költséget – például a szállítási díjat is – figyelembe véve döntsenek a termék beszerzésekről.” - áll az ÉVOSZ közleményében.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Kiváló minőség a tányérodon – KMÉ-védjegyes termékek a Mecsek Baromfi Kft.-től (x)
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
-
A magyar befektetők fele nagy lehetőséget szalaszt el (x)
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


