Nagy-Britanniában már többször felmerült az a javaslat, hogy be kellene tiltani azt a vendéglátóiparban gyakran bevett gyakorlatot, miszerint az alkalmazottak fizetésük egy részét a borravaló formájában szerezhetik meg.
A brit munkaügyi minisztert idéző Guardian magazin szerint a törvényi szabályozásra mindenképp szükség van, hiszen jelenleg rengeteg munkáltató arra használja a borravalót, hogy azzal a minimálbér szintjére feltornássza alkalmazottai fizetését, ami nem épp fair eljárás.
Ezen kívül azt is fontosnak tartja a miniszter, hogy a vendégek minden egyes étteremben, bárban tudjanak arról, hogy az általuk adott borravaló a munkáltató, vagy a pincér zsebébe vándorol-e.
A témában egyébként már konzultációt is összehívott a tárcavezető, melyen a fent említett témákon kívül a fogyasztók megfelelő informálásáról is szó lesz, és ahol a szakszervezetek is képviseltetik majd magukat.
A mostani szabályozás lehetővé teszi a munkáltatók számára, hogy a borravalókkal kerekítsék fel a minimális, 5,73 fontos órabérre a pincérek fizetését, amit a vendéglátósok előszeretettel alkalmaztak is.
JÓL JÖNNE 3,1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 107 405 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 66 220 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,61%), de nem sokkal marad el ettől az UniCredit Bank 67 312 forintos törlesztőt (THM 11,39%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Egy korábbi kérdőíves felmérés eredményei alapján, a válaszolók egynegyede szokott borravalót hagyni fizetéskor, ugyanakkor ha rossz kiszolgálásban részesülnek, mindössze a csak a megkérdezettek fele szokta visszakérni a számlába már belekalkulált szervízdíjat.

Árstopra sincs szükség, brutál árcsökkentés van a boltokban: itt az olcsósított élelmiszerek listája
Miközben az inflációról szóló hírek rendre az árak emelkedéséről szólnak, akadnak azért olyan termékek is, amelyeknek az ára csökkent az elmúlt egy évben.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Kiváló minőség a tányérodon – KMÉ-védjegyes termékek a Mecsek Baromfi Kft.-től (x)
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
-
A magyar befektetők fele nagy lehetőséget szalaszt el (x)
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


